Zakup frezarki do drewna MDF-u

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#21

Post napisał: artur1981 » 05 cze 2016, 22:41

juzwa1 pisze:Jak chcesz robić w MDF to musisz wziąść pod uwagę wyciąg pyłu. Wyciąg musi być o dużej wydajności. Brak wyciągu może skutkować zapaleniem się pyłu. W przypadku MDF jest to dosć częste.
Nasepnym temtem jest mocowanie materiału. Najlepiej i najszybciej mocować jest go podciśnieniem. Do takich powierzchni o jakich piszesz to starczy Ci pompa o wydajności 40 m3.
Sama maszynka to początek, dalsza część to prawie drugie tyle kasy.
Tak jak pisałem już coś tam robię w drewnie i MDF- ie, nie zaczynam od podstaw. Podstawowe wyposażenie warsztatu stolarskiego takie jak wyciągi, szlifierki taśmowe, jakiś tam kompresor do "pomocy frezowi" i lakierowania jednocześnie mam. Na małej frezarce CNC już produkuje i przyszedł czas na większą maszynę i na większego rozmiaru elementy.
Odnośnie odciągu pyłu to wiem że te plastikowe rury muszą mieć dobre uziemienie, ze względu na elektrostatykę i przeskakujące iskry, co było czuć zbliżając się do nich głową a włosy aż stawały dęba na głowie. Teraz ten efekt nie jest już tak wielki, ale też jest odczuwalny. Nie przerobiłem jeszcze kilkunastu ton MDF- u (być może 10 ton już pękło bo jedna płyta waży 100 kg) ale na szczęście do tej pory nie doświadczyłem przypadku zapalenia. To ważna uwaga bo niekiedy zostaje pełny worek pyłu na noc, a opróżniamy dopiero rano :-(
Co do mocowania materiału to stosuje zwykłe zaciski na śrubie- prosty patent taki jak wszyscy stosują w stołach z nawierconymi gwintami. Stół podciśnieniowy w moim przypadku nie znajdzie zastosowania więc nawet nie drążę tematu.

Artur



Tagi:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#22

Post napisał: syntetyczny » 05 cze 2016, 22:44

Rury to tylko odciągowe ze stalowym drutem w środku. Maszyna musi mieć uziemienie i nie nie powinno przeskakiwać.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Autor tematu
artur1981
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 29
Rejestracja: 19 paź 2010, 20:17
Lokalizacja: Kraków

#23

Post napisał: artur1981 » 05 cze 2016, 22:50

syntetyczny pisze:mam xmd48, obrabiam głównie sklejkę i mdf, dużo(bez pożarów,szanujmy się ;) ). Po 3latach maszyna do remontu.
To jeszcze większe pole niż przy XMD46 ale czy teraz zdecydowałbyś się na zakup tej maszynki ponownie- zakładając że starujesz od momentu jej zakupu nie od teraz.
Napisz coś o użytkowaniu tego plotera. Czy zawiodła cie nie dając wcześniej oznak? Serwis czy działa jak należy- czy jak kupisz mają wszystko głęboko w du...

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#24

Post napisał: syntetyczny » 06 cze 2016, 09:34

Ja się zdecydowałem, bo taniej bym sam nie zrobił. Moje "perypetie" z maszyną są w linku ze stopki.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


bakprint
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:02
Lokalizacja: Trzebinia, Limanowa
Kontakt:

#25

Post napisał: bakprint » 06 cze 2016, 13:40

bartuss1 pisze:...20 tys to z reguly połowa ceny za taką maszynke, ktora po miesiącu sie nie rozleci.
no ale nie ma złotego środka, albo godizsz sie na jakies warunki albo kupujesz byle co, byle taniej.
Sugerujesz Bartek, że moja najmniejsza maszynka (kosztując w okolicach 20k pln) rozleci się po miesiącu? Dobre... i śmieszne :mrgreen:
Co Ty palisz?Zdradź nam... Ja tego nie chcę, ale pewnie na taki "odlot" to będzie wielu amatorów :roll:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#26

Post napisał: bartuss1 » 06 cze 2016, 20:41

powiedzialem ze twoja maszynka to pi***a a nie ze sie rozleci po miesiącu ... hehe
pale westy, zacznij, bedziesz zdrowszy :P

ale ale, jak wlozymy jakies porzadne wrzecionko i falownik, do tego kompa z machem to dojdzie jeszcze z dycha a nie 19900 czy ile tam wystawiłeś, więc nie rób jaj
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bakprint
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 211
Rejestracja: 18 wrz 2007, 12:02
Lokalizacja: Trzebinia, Limanowa
Kontakt:

#27

Post napisał: bakprint » 06 cze 2016, 23:28

bartuss1 pisze:........ ale ale, jak wlozymy jakies porzadne wrzecionko i falownik, do tego kompa z machem to dojdzie jeszcze z dycha a nie 19900 czy ile tam wystawiłeś, więc nie rób jaj
W tej cenie masz gołą maszynkę, bez falownika, wrzeciona, stołu teowego, podbudowy, mgły olejowej, kompa, macha, sterownika f/U.
Ale to wszystko kosztuje góra 6k. Do dychy jeszcze daleko...
Za to jest pełne szkolenie, no i ... świetlana przyszłość :cool:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#28

Post napisał: bartuss1 » 07 cze 2016, 06:48

i nadal jest to mała maszynka do drobiazgów
każdy ma swoją definicję swietlanej przyszlości, ja jak zauwazyłeś zacząłem bawić się w szkutnika, wobec czego musze wrzucic na maszyne caly arkusz sklejki zeby wyciąc cos tam, no na szczęscie mam maszynke o tych gabarytach, czasami robie tez usługi dla meblarzy - wycinam jakies łuki nie łuki, więc jestem samowystarczalny hehe.
budowa maszyn to nie jest świetlana przyszlośc na dzien dzisiejszy.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 16243
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#29

Post napisał: kamar » 07 cze 2016, 06:52

bakprint pisze: Za to jest pełne szkolenie,
Bartek na unitarkę do przysięgi ? :) Może i warto go trochę przeczołgać :)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#30

Post napisał: bartuss1 » 07 cze 2016, 08:36

teraz będą się przekamarzać
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”