Frezarka cnc do produkcji seryjnej

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#21

Post napisał: Alvar4 » 24 cze 2015, 15:49

U mnie miałem jajca jak maszynę postawiłem w nowym pomieszczeniu i zacząłem zasilanie monitora i komputera ciągnąć ze złącza w maszynie a nie z gniazdka w ścianie i przedłużacza. Podejżewam że się gdzieś sygnały zakłócają. Załóż stetoskop i wsłuchaj się w mowę krokowca :mrgreen: .... on prawdę Ci powie :razz:
Podłącz monitor na jakimś dłuższym przedłużaczu zwiniętym w kłębek i puść koda. Może to być akurat to.


Obrazek

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#22

Post napisał: bartuss1 » 24 cze 2015, 17:49

kamar bez prozy w skrócie - silniki takie a takie Nm i A, stery takie, płytka sterująca taka lub ethernet, podlączone z kompem poprzez ... nie musisz pisac w stylu "gdy pierwszy raz trafilem na forum cnc , wpadłem na oszałamiający pomysł z chinskim straganem ...

odnosnie ustawień sterow i krokowców - to ustawiłem już kilkaset sztuk w kilkudziesięciu maszynach więc tu niespodzianek nie ma, dowcip polega na tym że w mojej zabawce po kilku godzinach pracy w nagrzanym pomieszczeniu maszyna lubi zeswirować przy predkosciach rzędu 2 - 4 m/min i nie mogę znaleśc przyczyny bo teoretycznie wsio ok
przedluzacz tez mam osobno i zzasilanie kompa
Markowi co prawda nalezą sie baty za trafo 2 kVA i wszystkie 6 sterów do jednej fazy, no aktualnie 4 osie chodza, 2 sterowniki poszly sie walić jakis czas temu - numer z trafem i wsyztskimi sterami do jednej fazy przerabialem kiedys u klienta w Klobucku
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 16255
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#23

Post napisał: kamar » 24 cze 2015, 20:51

bartuss1 pisze:to ustawiłem już kilkaset sztuk w kilkudziesięciu maszynach więc tu niespodzianek nie ma,
Ustawiłeś kilkaset, robisz na pięciu :) Moje prawie sto od 4.5 do 12.5 Nm tyra na codzień. W zdecydowanej większości przez LPT i świrować nie mają prawa. No ale ja mam przyzwoity program sterujący :)


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#24

Post napisał: ma555rek » 24 cze 2015, 21:30

bartuss1 pisze: nie mogę znaleśc przyczyny bo teoretycznie wsio ok
jak znam Twój spryt konstrukcyjny to żeś połączył stal i aluminium i wymiary na rozszerzalności cieplnej kaszanią się bardziej niż wiotkość tej konstrukcji może je skompensować.
I kicha z wyliczeń o dysponowanej mocy w napędzie.
Pasjonat

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#25

Post napisał: bartuss1 » 24 cze 2015, 22:07

marek weź z laski swojej nie pi***ol co ?
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

triera
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1454
Rejestracja: 16 paź 2005, 01:26
Lokalizacja: Świecie

#26

Post napisał: triera » 24 cze 2015, 22:51

Sterowniki mają swoją optoizolację,
nie należy jeszcze tego puszczać
przez następną optoizolację w optobobie itp.,
tylko bezpośrednio podpiąć pod LPT.

Nie stosuję wynalazków typu optobob,
każdy z elementów wejścia/wyjścia
ma własną optoizolację.

Jeśli to możliwe, wydłużyć w programie sterującym
czas na ustawienie kierunku.
Tutaj jest też potencjalne źródło problemów.

Również wsłuchuję się w pracę silników,
powinny "śpiewać" podczas pracy ;)

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 8
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#27

Post napisał: bartuss1 » 25 cze 2015, 07:16

opóxnienia sygnałow sa ustawione od dawna, jak sie za duzo ustawi to maszyna gubi wymiary, więc tez nie ma co przesadzać.
opcja jeszcze żeby wsadzić csmio i zobaczymy jaka będzie zmiana, bo w dynamice napewno.

odnosnie tego tekstu o połączeniu alu ze stalą to wiekszego idiotyzmu nie słyszałem - jeśli do bramy z pa11 przykreciłem z tyłu łozyska wahliwe w obudowie zeliwnej i w nich wał fi 40 na ktorego koncach dałem koła zebate i na jednym czopie koło zebate pasowe napędzane pasem - to co rozszerzalnośc liniowa aluminium ma tu do gadania? żadnych zwiekszonych oporów przesuwu bramki nie odnotowałem nigdy obojetnie czy w budzie jest +60 czy - 30, natomiast śruba w osi poprzecznej fi40x10 ma jeden czop napędowy a drugi suwliwy, poza tym z osia poprzeczną problemow nie ma.
maszynka ma juz prawie 6 lat i obrobila juz naprawdę dużo detali, obojętnie jaka by temperatura panowała
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”