Ploter 1900/1600/150 - projekt

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
cwpisz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2007, 10:04
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: cwpisz » 24 paź 2007, 23:59

bartuss1 pisze:no spoko, nie jestem meblarzem to mogę sobie tylko wyobrażać czego oni sie spodziewają, ale zaraz, na alledrogo ta firma co ma wszystko opti, uni, nano, mega itd to ten ich mega podobno robi fronty freziatkiem palcowym, no chyba ze sami nie wiedzą co piszą, a front to płaskorzeźba na szafce :D
Fronty które mnie interesują nie mają być zbyt skomplikowane, a produkcja seryjna w moim przekonaniu to nie tysiące sztuk dziennie. Ile kosztowałoby przerobienie tego projektu dla prędkości liniowych rzędu 10-12 m/min ?


Pozdrawiam,
Piotr

------------------------
Trening czyni mistrza

Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#12

Post napisał: bartuss1 » 25 paź 2007, 07:52

na emaila prosze :D
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


bartek_iw
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 314
Rejestracja: 20 paź 2005, 17:45
Lokalizacja: cz?uchĂłw

#13

Post napisał: bartek_iw » 25 paź 2007, 10:15

moj kolega produkuje fronty meblowe
w jego przypadku jest to maszyna Alberti
i jak sie orientuje to w zaleznosci jakie fronty to maja byc to odpowiedni frez nalezy zastosowac jezeli ma to byc jakas grawerka, dosc plytka plaskorzezba to frez maly,
ale czesto sa stosowane frezy ksztaltowe, frezy skladane itd

kolega moj najczesciej stosuje frez o sred ok 130 mm przy wrzecionie 5kW bo taki ma profil produkcji
nie robi tys sztuk dziennie bo maszyna nie jest w stanie
wrzeciono czasem wydaje sie za slabe

osobiscie jak bym mial brac pod uwage jakis ploter, frezarke do frontow meblowych przy dosc wydajnej produkcji to napewno by to musiala byc maszyna o odpowiedniej wadze
min 1tona, odpowiednie pole robocze (2000x1000 to minimum), wrzeciono min 3kW, i jako naped koniecznie servo

no i koniecznie mocowanie na ssawki ew stol rastrowy

pozdrawiam
a tu juz chyba 20k pln to troche za malo
kosela & kosela - wyrób pomidorów :)
http://www.cnc.info.pl/topics60/cnc-vt1302,180.htm


dasza77
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 14 maja 2006, 17:34
Lokalizacja: Ełk

#14

Post napisał: dasza77 » 25 paź 2007, 10:23

Moja opinia jest taka : jeżeli chcesz pracować w MDF'ie to daj sobie spokój z maszynkami - samoróbkami , gdzie kurz wlezie wszędzie po pierwszym dniu pracy.
Tak jak któryś z kolegów wcześniej mówił , maszyny takie powinny byc sztywne , ciężkie i wrzeciono powinno mieć kilka kW mocy , a nie Kress'ik 800W.
Frezy , którymi się tnie mdf oraz frezuje powinny być profesjonalne - tzn. takie , które nie będą tępe po przejściu kilku metrów w materiale.
W mojej galerii możesz obejżeć wykonaną przeze mnie frezareczkę 1000 x 800 mm.
Próbowałem na niej frezować w MDF , ale prawdę mówiąc to do pracy seryjnej nie nadaje się , chociaż ma zamontowane wrzeciono Elte .
Teraz zmieniłbym w niej niektóre rozwiązania .
Pozdrawiam.


Autor tematu
cwpisz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 11 paź 2007, 10:04
Lokalizacja: Poznań

#15

Post napisał: cwpisz » 25 paź 2007, 12:10

Witam ponownie. Dziękuję za wszystkie opinie! Powoli zaczynam się obawiać tego projektu...chociaż z drugiej strony chęć budowy czegoś od podstaw i zobaczenie tego czegoś w akcji są chyba silniejsze od obaw. Postanowiłem, że jeśli znajdę dobry projekt, to prawdopodobnie zaryzykuję budowę maszyny. W ostateczności (gdyby okazało się, że jednak nie nadaje się do tego) zamiast 'trzaskać' fronty może znajdę dla niej inne zastosowanie. :-)
Pozdrawiam,
Piotr

------------------------
Trening czyni mistrza

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#16

Post napisał: bartuss1 » 25 paź 2007, 19:16

e no ta maszynka nie jest taka zła, w oryginale pierwszy egzemplarz nadal pracuje, tylko wymieniali nakretki, nie ma sie co dziwic jak to przy produkcji zapiernicza, teraz mam pomysła na podobny ale z dużymi ulepszeniami, czlowiek uczy sie na błędach :D

po wstepnym rozrysowaniu ramy z profili 100x50x4 masa samej ramy wynosi 469,5 kg, sztywność gwarantowana hehe
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”