Frezarka 7045B modernizacja na CNC, pytania

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#11

Post napisał: Alvar4 » 31 lip 2015, 23:19

Ja tam z mojego nikłego doświadczenia mogę powiedzieć że wolę starą wysłużoną frezarkę niż nową ładnie pomalowaną kitajską maszynkę która i tak nadaje się w sumie do remontu. Sam się przekonałem przerabiając jedną skośnooką na CNC. Kitajkę kupować tylko w ostateczności.


Obrazek

Tagi:


m.j.
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 693
Rejestracja: 30 lip 2009, 14:00
Lokalizacja: Świdnik

#12

Post napisał: m.j. » 01 sie 2015, 07:36

W temacie, do którego link podałem są ze dwa ujęcia ale z bliska i całej nie widać. Zresztą zrobię kilka fotek moich zabawek i wrzucę do galerii. Niestety imageshack zrobił się z darmowego płatny i tzw kicha.
Powracając do głównego wątku to najbardziej w chinkach obawiam się "pływania" geometrii. Mam dziwne wrażenie, że odlewy (przynajmniej w tych tańszych chińczykach) prosto z huty trafiają na frezarkę i odlew nie jest pozbawiony naprężeń. Toby źle wróżyło jeśli chodzi o trzymanie się geometrii nawet po zabiegu szlifowania i skrobania.
Kolego bogus105 - jeśli twoja chinka trzyma geometrię i prowadnice są dobrze wykonane to tylko zrób porządek z tą kolumną, a resztę zostaw i nie łąduj kasy tam gdzie może nie ma takiej potrzeby. Remontujemy wtedy kiedy detal z maszyny nie pasuje nam dokłądnością do naszych założeń lub gdy maszyna się mechanicznie posypie. Przy okazji warto przekalkulować do jakiej ceny można ratować taką frezarkę. W takiego bridgeporta tych 4KZ nie byłoby szkoda winwestować, a myślę, że i odpicowanie nawet za 10KZ miałoby sens, ale małą chinkę o niewiadomej jakości odlewów i podzespołów? hmmm Jaką mamy gwarancję, że po roku nam się znowu geometria nie rozjedzie?
tokarka NARVIK "made in Taiwan", frezarka Hartford (klon Bridgeporta "made in Taiwan"), frezarka Bridgeport w takcie przeróbki na CNC, frezarka CNC DIY, trochę pomniejszych klamotów


bogus105
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 418
Rejestracja: 24 gru 2005, 12:59
Lokalizacja: Bielsko-Biała

#13

Post napisał: bogus105 » 01 sie 2015, 12:47

m.j. - zgadzam się z Tobą w 100%. Skupię się na hiszpance, którą chcę kupić.


Autor tematu
-danio-
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 4
Posty: 12
Rejestracja: 29 wrz 2012, 10:50
Lokalizacja: oleśnica

#14

Post napisał: -danio- » 18 paź 2015, 22:49

Witam po przerwie :)
Maszyna przed szlifem przeleżała około 3 lat. Czy sie opłaca inwestować w chinke tego nie wiem, przekonam sie z czasem. Na chwilę obecną maszynka wygląda tak


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”