Frezarka do kamienia

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#141

Post napisał: Zbych07 » 23 paź 2011, 22:08

jacek-1210 pisze:Na to wygląda że żyje i tyra po nocach :smile: . Skąd więc taka wielka tajemniczość i nieufność głównego konstruktora :neutral:

"Bezpieczeństwo Narodowe" ... rzekłby ... Wielki Brat :wink:
Miejmy nadzieję, że z uwagi na ewidentne powiązania (czujnie wykryte przez kamar-a) z " Tym Projektem",
dalsze prace nad sterownikiem i programem Kol. cosimo nie zostaną w podobny sposób utajnione,

... bo jeśli tak :shock: to wiecie jaki los czeka to Forum.

:mrgreen:



Tagi:


Autor tematu
jama777
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 35
Posty: 78
Rejestracja: 28 gru 2010, 20:07
Lokalizacja: Polska

#142

Post napisał: jama777 » 23 paź 2011, 22:25

Zbych07 pisze:
jacek-1210 pisze:Na to wygląda że żyje i tyra po nocach :smile: . Skąd więc taka wielka tajemniczość i nieufność głównego konstruktora :neutral:

"Bezpieczeństwo Narodowe" ... rzekłby ... Wielki Brat :wink:
Miejmy nadzieję, że z uwagi na ewidentne powiązania (czujnie wykryte przez kamar-a) z " Tym Projektem",
dalsze prace nad sterownikiem i programem Kol. cosimo nie zostaną w podobny sposób utajnione,

... bo jeśli tak :shock: to wiecie jaki los czeka to Forum.

:mrgreen:
Bardzo proszę w żaden sposób nie wiązać Kol. cosimo z moją osobą i maszyną.

Decyzja o usunięciu moich postów jest tylko i wyłącznie moją decyzją podyktowaną pewnymi zdarzeniami powstałymi poza forum. Proszę to uszanować.
Usunięcie postów w żadnym przypadku nie jest podyktowane brakiem szacunku to osób z forum.

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#143

Post napisał: syntetyczny » 24 paź 2011, 08:13

jama777 pisze: Decyzja o usunięciu moich postów jest tylko i wyłącznie moją decyzją podyktowaną pewnymi zdarzeniami powstałymi poza forum. Proszę to uszanować.
Nami jedynie kieruje zwykła ludzka ciekawość, czy maszyna działa(to już wiemy), jak działa(tego nie wiemy) i jak zachowuje się przy pracy.
Co by nie było, to jest forum CNC skierowane do amatorów. A my, dzielimy się doświadczeniem.
Nie wiem, co to za zdarzenia z powstałe na forum. Jednak miłe byłoby jakieś podsumowanie, może zdjęcie z pracy?
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


jacek-1210
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1027
Rejestracja: 25 mar 2011, 20:16
Lokalizacja: Radomsko

#144

Post napisał: jacek-1210 » 24 paź 2011, 09:07

Zastrzeżony wzór można skopiować do własnych potrzeb, ale nie można go powielać w celach komercyjnych i tego upubliczniać. Takie tam domysły :neutral: :?:
Jeśli moja rada Ci nie zaszkodziła, to może trochę POMOGŁa ? :wink:

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 17
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#145

Post napisał: syntetyczny » 24 paź 2011, 11:29

jacek-1210 pisze:Zastrzeżony wzór można skopiować do własnych potrzeb, ale nie można go powielać w celach komercyjnych i tego upubliczniać. Takie tam domysły
Kolega sobie chyba żartuje. W przypadku takich "prostych" maszyn nie ma mowy o zastrzeżonych wzorach. Chyba, że gdzieś logo, ale to co innego.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


tszatan
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 169
Rejestracja: 16 lut 2011, 20:36
Lokalizacja: Polska

#146

Post napisał: tszatan » 05 lut 2013, 19:51

Czy ktoś pamięta jakie profile zostały wykorzystane do budowy tej frezarki?

Może ktoś ma kopię tego wątku.


Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#147

Post napisał: Zbych07 » 05 lut 2013, 20:41

tszatan pisze:Czy ktoś pamięta jakie profile zostały wykorzystane do budowy tej frezarki?

Może ktoś ma kopię tego wątku.
Kopię wątku - wątpię są jedynie kopie fotek. Wielkości profili nie pamiętam. grubość pewnie ze 6mm.
Z tego co pamiętam konstrukcja została pospawana tak, że bez problemu dała się wypełnić piaskiem ( zwiększenie masy i wytłumienie drgań ) coś na wzór tego:

Obrazek Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika

KAJOS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1302
Rejestracja: 10 gru 2006, 00:22
Lokalizacja: NISKO

#148

Post napisał: KAJOS » 18 mar 2013, 20:06

Zbych07 pisze:
jama777 pisze:Jeżeli uzna Pan, że nadal warto sprawę potraktować zabawowo będę zmuszony podjąć inne kroki. Proszę zważyć, że ja jestem właścicielem zdjęć a Pan je publikuje i rozprowadza w internecie bez mojej zgody. Ja publicznie usunąłem zdjęcia z internetu i wytłumaczyłem z jakiego powodu. Jest Pan na pewno inteligentnym człowiekiem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą powstać.

Jest mi bardzo przykro, że w niedzielę zawracam Panu głowę ale dla mnie jest to bardzo ważna sprawa, na tyle ważna nie nie zawaham się nawet przez chwilę w podjęciu odpowiednich kroków.
to coś jak zastraszanie uhhh..... brrrrrr....
Widziałem te fotki chyba na cnczone no to peszek ,cza ich postraszyć jeszcze :P
Żeby coś wynaleźć wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Obrazek

Awatar użytkownika

Zienek
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3730
Rejestracja: 13 gru 2008, 19:32
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

#149

Post napisał: Zienek » 18 mar 2013, 20:12

Teraz już za późno, ale warto sobie z pewnej rzeczy zdać sprawę...



Zbych07
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 9
Posty: 1479
Rejestracja: 21 cze 2006, 23:26
Lokalizacja: Pruszków

#150

Post napisał: Zbych07 » 18 mar 2013, 23:49

KAJOS pisze:
Zbych07 pisze:
jama777 pisze:Jeżeli uzna Pan, że nadal warto sprawę potraktować zabawowo będę zmuszony podjąć inne kroki. Proszę zważyć, że ja jestem właścicielem zdjęć a Pan je publikuje i rozprowadza w internecie bez mojej zgody. Ja publicznie usunąłem zdjęcia z internetu i wytłumaczyłem z jakiego powodu. Jest Pan na pewno inteligentnym człowiekiem i zdaje sobie sprawę z konsekwencji jakie mogą powstać.

Jest mi bardzo przykro, że w niedzielę zawracam Panu głowę ale dla mnie jest to bardzo ważna sprawa, na tyle ważna nie nie zawaham się nawet przez chwilę w podjęciu odpowiednich kroków.

to coś jak zastraszanie uhhh..... brrrrrr....

Zdecydowanie tak, ponieważ autor "prośby" nie określił 'konsekwencji jakie mogą powstać" można spokojnie podciągnąć TO zastraszanie.
Tym bardziej, że "prośba" nie została umieszczona oficjalnie na Forum tyko wysłana na pw.

KAJOS pisze: Widziałem te fotki chyba na cnczone no to peszek ,cza ich postraszyć jeszcze :P
No właśnie ja też już gdzieś te fotki widziałem na innym forum , nawet miąłem zamiar wtedy podać link.
Link gdzieś mi wcięło :???: , nie mogę sobie jednak obecnie przypomnieć gdzie to było - przeglądam różne fora, angielskie, francuskie, rosyjskie.
Myślę jednak, że to tylko kwestia czasu ktoś na te fotki trafi - link mile widziany :grin: .

Tak jak już wcześniej napisałem - jeśli coś co raz trafi do netu może być trudne lub wręcz niemożliwe do usunięcia.

Swoją drogą postaram się ustalić jak według prawa wygląda kwestia praw autorskich fotek, które autor sam dobrowolnie umieścił w necie.
Tak na czuja obawiam, że stają się własnością publiczną i jedyne czego nie wolno zrobić to wykorzystywać ich do celów komercyjnych, oraz przypisywać sobie ich autorstwa.

W życiu stosuję prostą zasadę - jeśli coś mi się przytrafia, staram się z tego jak najwięcej nauczyć. :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”