prosze o opinie o tym projekcie

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
candle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 38
Posty: 154
Rejestracja: 20 lis 2004, 01:22
Lokalizacja: Lublin

prosze o opinie o tym projekcie

#1

Post napisał: candle » 27 sie 2006, 19:20

witam
mam zamiar zbudowac maly ploter frezujacy ktory ma pomoc mi w przygotowaniu prototypow i wykonaniu detali typu panele dla roznego rodzaju urzadzen ktore od czasu do czasu popelniam
moim limitem byly walki ktore mialem w odcinkach 500mm fi12, oraz niezbyt duze silniki (0.8-0.9Nm)
pole robocze: 300x340x67mm
"wrzeciono": chwilowo dremel, docelowo kress 6990
sruby pociagowe: chwilowo M8, ale konstrukcja pozwala na uzycie niemalze dowolnych srub (w rozsadnych granicach) - mysle ze T10x2 beda tu dobrym rozwiazaniem
material konstrukcyjny PA11 lub PA6 - w zaleznosci ile zaspiewaja za ciecie na lokalnym waterjet'cie
tak - to moja najwieksza bolaczka - waterjet jako praktycznie jedynie dostepna metoda (cenowo) musi posluzyc do wyciecia elementow konstrukcji
elementy grubosci 18mm (powierzchnia pod stol teowy, spod plotera, jak i boki ramy jezdnej) beda wykonane z MDF'u - dla wzmocnienia konstrukcji moglbym zrobic kanapke z 2 warstw 3mm PA11 i 12mm plyty MDF - na lite aluminium - mysle ze mnie nie stac
prosze nie krzyczec o wielkiej precyzji waterjet'a - zdaje sobie z tego sprawe - mialem okazje zlecac juz wykonywanie detali na ta konketna maszyne
jednak podjolem pewne srodki by ograniczyc wplyw tego ustrojstwa do minimum
mianowicie wszystkie otwory o srednicy <=12mm beda wykonane jako pilotowe, do rozwiercenia na wiertarce kolumnowej
otwory wieksze sa poza moim zasiegiem

to chyba wszystko, podaje linki do projektu w postaci plikow e-drawings
frezarka - edrawings exe
frezarka - dxf



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 28 sie 2006, 08:12

oj podobnych frezarek było już parę a w albumach użytkowników są foty to tak na marginesie..

Nie wiem jak długo oglądasz(czytasz) owe forum ale zawiewa to zgrozą :D
candle pisze:moim limitem byly walki ktore mialem w odcinkach 500mm fi12
za mała średnica wałków , po za tym będą nie podparte na długości więc ugięcie będzie znaczne dokładając ciężar wrzeciona i samej bramy będzie to bardzo niestabilne..

[ Dodano: 2006-08-28, 08:15 ]
jednak podjolem pewne srodki by ograniczyc wplyw tego ustrojstwa do minimum
moim zdaniem powinieneś odpuścić sobie takie założenia i budowę czegoś co przypomina tylko wyglądem ploter no chyba , że się chcesz nauczyć na swoich błędach:)
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 28 sie 2006, 08:48

nie chciałem sie wychylać a poczekać aż ktoś sie wypowie, fakt wałki za cienkie, a rozwiązanie jakieś takie, jesli autor chcialby cene do minimum spuscić to niech zrobi konstrukcje z MDF na walkach przynajmniej fi25mm i śrubki pociągowe Tr18x4.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


Autor tematu
candle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 38
Posty: 154
Rejestracja: 20 lis 2004, 01:22
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: candle » 28 sie 2006, 12:15

no tak tez myslalem - walki wam sie powyginaja na 500mm
przy konstrukcji ktora cala wazy 15kg, z czego 5kg waza same dechy...
oj panowie
ja wiem ze waszym idealem sa walki fi 100, pole robocze 10x10mm i waga calosci okolo tony
mam lozyska, mam walki, mam silniki, a tutaj widze odpowiedzi wywal pan to i kup se nowe
tak to mozna w nieskonczonosc
ja tymczasem do konca tygodnia chce miec to zlozone

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#5

Post napisał: DZIKUS » 28 sie 2006, 12:20

candle pisze:no tak tez myslalem - walki wam sie powyginaja na 500mm
przy konstrukcji ktora cala wazy 15kg, z czego 5kg waza same dechy...
oj panowie
ja wiem ze waszym idealem sa walki fi 100, pole robocze 10x10mm i waga calosci okolo tony
mam lozyska, mam walki, mam silniki, a tutaj widze odpowiedzi wywal pan to i kup se nowe
tak to mozna w nieskonczonosc
ja tymczasem do konca tygodnia chce miec to zlozone

gosciu, najpierw prosisz o pomoc a pozniej sie wkurzasz gdy ktos ci jej udzieli. walki 12mm mozesz giac w rekach we wszystkie strony, oczywiscie mzona ich uzyc do budowy maszyny, ale o bardzo malym polu pracy (100x100mm?). chcesz zaoszczedzic to rob konstrukcje ze stali a nie z aluminium, posluz sie duzymi prowadnicami szufladowymi, uzyj szpilek budowlanych zmaist srub trapezowych itd.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


Autor tematu
candle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 38
Posty: 154
Rejestracja: 20 lis 2004, 01:22
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: candle » 28 sie 2006, 12:34

nie w tym rzecz ze sie wkurzam jak ktos mi udzieli rady :]
chodzi o tendencje ogolna na forum
ale jesli "nie da sie" zrobic frezarki do pcb na walkach fi12 to juz cos nie tak
w plastiku tez tym sie nie da nic zrobic? no szczeka w dol
w reku zas wyginac moge conajwyzej walek fi12, ale z kwasowki, a nie ten, ktory posiadam
ponadto co to za oszczedzanie kiedy mowisz o kupowaniu czegos czym nie dysponuje i wywaleniu tego co mam?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#7

Post napisał: pukury » 28 sie 2006, 12:37

witam !! nie da rady wytrzymać ! wałek fi 12 podpatry na 500mm można zgiąć palcem w widoczny sposób ( sprawdziłem przed chwilą ) , gdu byłem nieco młodszy to pewnie bym go odkrztałcił czum innym :lol: . pozdrawiam !! ps . próbowałem na wałku z nierdzewki podpartym na 250mm - to samo
Mane Tekel Fares


Autor tematu
candle
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 38
Posty: 154
Rejestracja: 20 lis 2004, 01:22
Lokalizacja: Lublin

#8

Post napisał: candle » 28 sie 2006, 12:42

zgadza sie - z nierdzewki
na poltora metra nawet go palcem dotykac nie trzeba - sam sie ugnie


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7643
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#9

Post napisał: pukury » 28 sie 2006, 12:54

witam !! stary, nikt Ci tu nic złośliwie nie pisze ! moim zdaniem 500mm/fi12 to trochę mało i tyle . weż pod uwagę że oprócz ciężaru bramki dochodzą sprawy związane z drganiami wrzeciona / wibracje od skrawania / itp. pisałes że chcesz grawerować panele ( pewnie przednie do elektroniki ) a nie pcb . swoją drogą możesz tak przemyśleć konstrukcję żeby w razie problemów doć inne wałki . robię coś podobnego ( A4 ) do grawerowania i na dłuższą oś dam fi 20 ( myslałem o fi 25 - ale to przesada ) tylko na tulejkach ( kasa ) . powodzenia . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

ScOOti
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 70
Rejestracja: 30 maja 2006, 10:15
Lokalizacja: Wawa / Kabaty

#10

Post napisał: ScOOti » 28 sie 2006, 12:55

Ludzie jezeli kolega mowi ze ma fi12 i nie ma kasy na grubsze. To mu pomozcie jak zrobic z fi12 nawet jezeli uwazacie ze bez sensu. Wydal na to kase no coz moze blednie kupil ale kupil. Stalo sie to teraz niech zamontuje to jak najlepiej a nie odrazu jechac ponim.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”