ploter-frezarka z aluminiowych profilów systemowych -

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#11

Post napisał: oprawcafotografii » 14 maja 2013, 09:40

Kleje robia coraz lepsze ;)

q



Tagi:


Huberttt
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 01 lut 2013, 13:55
Lokalizacja: Mazowsze

#12

Post napisał: Huberttt » 14 maja 2013, 09:53

i drugie problematyczne połączenie. Też widoczne na moim rysunku -> profil pionowy i poziomy jak połączysz? Może nie znam wszystkich systemowych dodatków ale da się połączyć jak są w jednej płaszczyźnie.

@ tanifon A lekki OffTopic. Nie widziałem jeszcze styroplotera z drewna (sam składam teraz maszynę monstrum ze sklejki) i jestem ciekaw czy by się dało. Wprawdzie cięcie rozgrzanym drutem na maszynie z drewna może być lekko ryzykowane :) ale cenowo to pewnie rewelacja. Konstrukcja z kantówek oheblowanych, rowki na rolki wyfrezujesz gdzie chcesz :)


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#13

Post napisał: kak » 14 maja 2013, 15:22

Profil 45x45 to pewnie swojej wagi nie wytrzyma bez uginania się na 2 metrach długości.

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 634
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#14

Post napisał: tanifon » 14 maja 2013, 15:30

kak pisze:Profil 45x45 to pewnie swojej wagi nie wytrzyma bez uginania się na 2 metrach długości.
Nie prawda, o NIE :D
W termiku nic takiego nie zauważyłem O!
artstudio - program od ktorego zaczynalem swoja przygode z komputerami


Huberttt
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 88
Rejestracja: 01 lut 2013, 13:55
Lokalizacja: Mazowsze

#15

Post napisał: Huberttt » 14 maja 2013, 16:20

kak pisze:Profil 45x45 to pewnie swojej wagi nie wytrzyma bez uginania się na 2 metrach długości.
Ale te profile autor przykręcił do formatki aluminiowej jaką dał na całej długości - trochę to kiepsko widać na jego rysunkach bo tło jest szare i formatki szare (rys 1 i 2 na pozostałych formatki ukryte).


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6134
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#16

Post napisał: oprawcafotografii » 14 maja 2013, 20:19

Ugnie sie jeszcze bardziej pod ciezarem krzywej formatki.

q


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#17

Post napisał: ezbig » 14 maja 2013, 23:05

Koledzy nie znęcajcie się tak nad tymi profilami, nie są takie złe, tylko przy tak dużej maszynie to trzeba trochę inny kaliber użyć. Cena wyjdzie kosmiczna. Ja bym radził autorowi (jak już zdecydował się na aluminium) zrobić projekt z formatek alu 15-20mm grubości. Uwzględniając wagę i kupno już ofrezowanych, wyjdzie taniej niż konstrukcja z tych profili. Skoro kolega ma zamiar i tak obudowywać dla wzmocnienia, to lepiej od razu zrobić z formatek - takie moje zdanie.


Autor tematu
Hrumque
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 291
Rejestracja: 25 mar 2013, 19:15
Lokalizacja: Opole

#18

Post napisał: Hrumque » 18 maja 2013, 21:14

ezbig pisze:Koledzy nie znęcajcie się tak nad tymi profilami, nie są takie złe, tylko przy tak dużej maszynie to trzeba trochę inny kaliber użyć. Cena wyjdzie kosmiczna. Ja bym radził autorowi (jak już zdecydował się na aluminium) zrobić projekt z formatek alu 15-20mm grubości. Uwzględniając wagę i kupno już ofrezowanych, wyjdzie taniej niż konstrukcja z tych profili. Skoro kolega ma zamiar i tak obudowywać dla wzmocnienia, to lepiej od razu zrobić z formatek - takie moje zdanie.
Dzięki za wsparcie :)
Owszem, zamiast stosować profile - mogę (gdzie?) kupić gotowe, ofrezowane elementy aluminiowe, wiercić je, gwintować, skręcać... ale to już musiałbym kupować=zamawiać gotowe klocki. Więc najwygodniej by było kupić płytę alu o tej 15-20mm grubości, i z niej wycinać elementy - ale nie mam na czym pociąć tak dużej płyty (zwłaszcza w miarę precyzyjnie). A profile alu to gotowe ~4m belki, i mam maszynę na której je mogę ciąć na dowolną długość i to dość precyzyjnie.

Nie upieram się nad profilami "bo tak", po prostu potrzebuję maszynkę zmajstrować, a nie mam nijak możliwości obróbki stali - spawanie to jeszcze od biedy (choć zwykłym automatem niewiele zdziałam) ale odpowiednio prosto pospawać sensownie grube profile, potem to wyżarzyć i splanować płaszczyzny pod prowadnice - to już przekracza moje możliwości. Chyba że (może?) ktoś tu z forum świadczy takie usługi, i byłby w stanie wyprodukować metalową "bazę" pod maszynkę, którą już samodzielnie bym uzbroił?


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#19

Post napisał: ezbig » 18 maja 2013, 23:17

Zerknij tu: https://www.cnc.info.pl/topics60/druga- ... 724,10.htm i ew. zapytaj kol. Dudi1203 jak to wygląda w praktyce. Na początku masz link do firmy, a 3 posty niżej konkretną kalkulację za 18 kg obrobionych formatek. Wyszło 28zł za kg, jak dla mnie to tanio, a takie profile systemowe to koszt 30-40 zł za kg. Jak zamówisz pocięcie precyzyjne na wymiar, to jeszcze dojdzie 15-30 zł za każde cięcie. Ja do swojej pierwszej maszyny kupiłem pocięte formatki po 21zł za kg, a potem bujałem się z tym przez pewnie 2 lata zanim udało mi się je obrobić (tylko 25% nadawała się do montażu bez obróbki). Teraz jak będę kupował blat do mojej nowej maszyny to zamierzam tam zamówić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”