Grawerko Frezarka CNC Projekt Własny

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
dwametry
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:53
Lokalizacja: k/warszawa

#11

Post napisał: dwametry » 10 sty 2013, 22:29

narazie będzie to , zczasem poszukam jakiegoś silnika co ma te 200kroków jak tamten niebieski slosyn zrobie drugi sterownik i równolegle do płyty głównej , myśle że powinno działać



Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#12

Post napisał: Alvar4 » 10 sty 2013, 23:36

Niezła poczwara Ci wyszła ale działa i sprawia radość a to najważniejsze. Pierwsze chwile z długopisem są niezapomniane, przecież to SAMO pisze! Z czasem dojdziesz z nią do ładu. Lepiej mi się robi na sercu gdy widzę młodzież jak sobie majsterkuje i wymyśla takie maszyny, to jest przyszłość. Życzę wytrwałości. Tak trzymaj.
Obrazek


Autor tematu
dwametry
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 10 sty 2013, 14:53
Lokalizacja: k/warszawa

#13

Post napisał: dwametry » 11 sty 2013, 00:53

macha ogarnąłem w pare dni , lazy cama tez , corela x3 , x4 również wiec nie jest źle i wiem co do czego służy , ściągam programik wcześniej polecony ( linux CNC ) zobaczymy. w edgeCAM posiedziałem troche , ale jest ciężko i na dzieńdobry cos tam z postprocesorem jest ..

mam pytanie co do tych silników , czy jest szansa aby to poszło w drewnie ?, ewentualnie jakieś grawerowanie w aluminium ? miałem kupować śruby TR 10tki ale zrezygnowałem bo to i tak będzie musiało wolno chodzić ( tak mi sie wydaje ) , co do wrzeciona na początek myślę realnie o przerobieniu silnika od ręcznej heblarki , ona ma te 800wat i 14K obr a bez przekładni jeszcze wiecej , jak myślicie zda to egzamin ?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”