Porada o prowadnice kontra wałki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 7
Posty: 16275
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#41

Post napisał: kamar » 15 maja 2011, 10:45

Wyciągnę , może sprzeda :)



Tagi:

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#42

Post napisał: bartuss1 » 15 maja 2011, 11:17

na allegro wystaw
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

MarcinxD
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 230
Rejestracja: 17 gru 2009, 20:09
Lokalizacja: Zbąszyń

#43

Post napisał: MarcinxD » 15 maja 2011, 11:39

No szkoda, że chcesz sprzedać maszynę bo zawsze można byłoby sobie dorobić ale jak chcesz wyjechać to już inna sprawa.
Pozdrawiam
Pozdrawiam Marcin


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 18
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#44

Post napisał: habit_m_ » 15 maja 2011, 12:53

Do końca miesiąca lub do czasu wyjazdu mam garaż, tak więc maszynę postaram się dokończyć bo są ekstra warunki na takie prace.
Jednak co do wystawienia na allegro to narazie myślę, że póki jest nieskączona to jak to wszystko ma być zmontowane wiedzą Ci którzy z zainteresowaniem śledzą mój wątek.

Jak zmontuję sprzęt i zrobię pare elementów, wtedy może wystawie na allegro (jak się nie sprzeda wcześniej)

Rama już prawie skończona, zostało tylko przyspawanie 4 stópek z płaskowników od spodu, które będą stanowiły ewentualną bazę do obróbki mechanicznej, jeżeli ktoś będzie chciał zrobić. Myślę że z oczyszczeniem i pomalowaniem tych miejsc skończę ją do końca tygodnia przyszłego.

Suport - pozostało tylko dorobienie 4 blaszek aluminiowych na których będą znajdowały się krańcówki, montaż krańcówej belki i podłączenie ich do skrzynki sterowania. Dodatkowo pozostało dorobienie przewodów do krańcówek osi Z.

Rama: jak pisałem wyżej do końca wyspawanie, wykonanie blaszek do podłączenia krańcówek i wykonanie przewodów wraz z połaczeniami do silników i krańcówek na ramie.

Reszta to już tylko montaż w całość i jazda....

Dodatkowo przygotowuję jeszcze 2 blaty w innej technologi niż ten który będzie zamontowany jako pierwszy testowy.

[ Dodano: 2011-05-15, 12:59 ]
Pierwszy blat zrobiłem tak jak pisałem a mianowicie otwory do przykręcenia do ramy fi 8 oraz do połowy gniazda fi 16 do szerokich podkładek i śrub wpuszczonych w lat. Polakierowałem gniazda jednak stwierdzam, że to jest niedobre rozwiązanie ponieważ wiercenie gniazd do połowy w hdfie wiertłem fi 16 jest kłopotliwe i powoduje wypaczanie gniazda z osi podczas wiercenia, owiele lepsze rozwiązanie jest takie:

W głównym blacie z hdf wykonanie otowrów fi7-fi 8 do przykręcenia śrobami imbusowymi wraz z szerokomi lub nie podkładkami. Na blat główny gr-20mm nałożenie blatu zniszczalnego z mdfu grubości 10 mm z wykonanymi otworami np. fi 16 lub mniejszymi, które zakryją łby śrub. Potem splanowanie wszystkiego. Oczywiście blat gr 10 mm na końcach przykręcony do blatu gr 20 mm - tam gniazda imbusów i tak nieosiągają pola roboczego.

Takie rozwiązanie znacznie lepsze.

maciek


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#45

Post napisał: kak » 15 maja 2011, 13:05

A co ty będziesz robił wieczorami, w soboty i niedziele za granicą?
Lepiej juz teraz sobie przygotuj pare wałków, wózków itp na podróż :grin:


Autor tematu
habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 18
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#46

Post napisał: habit_m_ » 15 maja 2011, 13:09

Hehe, dobre :mrgreen:

ps. dwa wózki zapasowe na fi 16 z łożyskami otwartymi już mam - zostały po zmianie koncepcji wodzików belki z 3 na 2 łożyska :razz:

maciek


PS. Nierozumiem idei działania czujnika wysokości narzędzia, może mi to ktoś wytłumaczyć? po co następuje załaczenie na mikrostyku, i jak to dokładnie działa, ale dokładnie bo o co chodzi mniejwiecej to wiem.
Ja sobie wymyśliłem takie coś:

W pozycji home osi X-Y zamontuję np. coś w stylu czujnika wysokości ale nie będzie w nim mikrostyku tylko jego wysokość będzie regulowana np. wykręcaniem śruby.

załóżmy oróbkę płaskorzeźby dwoma frezami - walcowy i kulisty.

Założe frez pierwszy do kressa np. walcowy, założę materiał np. deskę. Ustawię ręcznie pozycję wyjściową do obróbki - powiedzmy środek XY i maksymalny wymiar Z czyli jakby 0, tak najłatwiej generuje mi się program w sprutCamie - środek X, srodek Y i Z maX.

Podjadę do mojego jakby czujnika i wysunę śrubę - tulejkę na takie ustawienie aby osiągnąć wysokość freza, potem obróbka zgrubna frezem walcowym.

Po pierwszej ścieżce, zjazd na wymianę narzedzia do pozycji Z0 - home XY, i wymiana na frez kulisty wysunięty tyle aby jego koniec oparł się na wcześniejszej wysokości wysuniętej tulei mojego czujnika.

Przejazd do pozycji środka płaskorzeźby XY i Z0 i start drugiej ścieżki wykańczającej.

Czy można to zrobić prościej za pomocą czujnika wysokości narzędzia? Bo kompletnie tego nierozumiem.

prace trwają. maciek

[ Dodano: 2011-05-31, 12:59 ]
Na giełdzie wyprzedaż, bo zabrakło funduszy na dokończenie. :oops:

maciek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”