Przeróbka wiertarki

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#11

Post napisał: ezbig » 10 mar 2010, 11:53

Standardowo to jest w komplecie do wiertarki klin do wybijania, więc wystarczy aby było trochę miejsca (5 mm), a ten kanał ma ok 3 cm.



Tagi:


Heli
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 56
Rejestracja: 08 maja 2006, 23:49
Lokalizacja: Warszawa

#12

Post napisał: Heli » 10 mar 2010, 12:10

Tak nie da rady wg mnie :( niestety . Nie przewiercisz płetwy bolca trzymającego morse'a bo płetwa jest za cienka. Moze 3mm mozna by zaryzykować, ale chyba nie warto.

Niemniej jak pisałem wcześniej - można, tylko jest bardziej upierdliwe rozwiązanie .

Płetwę "nacinasz" robiąc rowek tak ze 2 mm po każdej stronie. W ten rowek wchodzą ściągane ponad płetwą dwa haki - taki rodzaj ściągacza dwuramiennego.
Wtedy nie stracisz na wytrzymałości płetwy aż tak wiele, a śruba pracuje tylko na ściskanie haków.

Jest też inny sposób - bardziej inwazyjny, ale...
Na dole szczeliny do wbijania klina rozwiercasz otwór... pewnie 8mm wystarczy. Tam jest pewnie jakieś 5-6 mm normalnie.
Robisz w ten sposób miejsce dla zacisku mimośrodowego.
Połączenie to śruba M10 wchodząca w morse'a + powyżej szerzej z otworem fi8 przez który przekładasz ośkę z mimośrodem. Po zluzowaniu mimośrodu wybijasz normalnie klinem a potem wykręcasz stożek. Ośkę z mimośrodem najlepiej by chyba było zakończyć jakimś kwadratem wewnętrznym.
Pozdrawiam Mariusz

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”