Obróbka łuków - stolarka okienna

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

Obróbka łuków - stolarka okienna

#1

Post napisał: tommur » 11 cze 2012, 09:23

witam

Mam pytanko. Poszukuje podprogramiku lub arkusza w excel-u, który dzieli łuk okna drewnianego na równe części. Zmienialismy ilośc części łuku lub szerokość dostępnej klejonki z której wykonujemy łuk, a w wyniku otrzymujemy optymalizację cięcia klejonki z kątami zacięcia poszczególnych elementów.

Na obrabiarce jest Cam z podprogramem do obróbki łuków, ale optymalizcja cięcia elementów i klejenie łuków jest po mojej stronie. Oczywiście jesli uda mi sie temat pociągnąc dalej i rozwinąc arkusz wkleję go po przeróbkach.

Jestesmy w trakcie uruchamiania programu, który zrobi to z automatu, ale ja chciałbym tez temat pociągnąc od strony manualnej.

Pozdrawiam forumowiczów.


CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D

Tagi:


adas
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:56
Lokalizacja: Bialystok

#2

Post napisał: adas » 11 cze 2012, 22:15

Kiedys tez zastanawialem sie nad napisaniem programu do wyliczania rozmiarow poszczegolnych segmentow ale doszedlem do wniosku, ze najlepiej i najszybciej robic to w programie cad. Zajmuje to doslownie 2 no moze 3 minuty. Dodatkowo czesto przydaje sie obrys juz sklejonych segmentow do pozycjonowania polfabrykatu na stole (mam stol automatyczny). A co w przypadku gdy element, bedzie mial inny ksztalt np.elipsa?
Pozdrawiam
Adas


Autor tematu
tommur
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 84
Rejestracja: 01 gru 2011, 17:31
Lokalizacja: Szczecin

#3

Post napisał: tommur » 12 cze 2012, 09:23

To też w cadzie polecę :D. Program mi znany . A elipsy trafiają się coraz częściej.
CNC Masterwood Project 310L V4
Zaprawdę powiadam wam "Dbajcie o czystość stożka każdej obrabiarki CNC" :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”