Stół rastrowy podciśnieniowy - bazowanie elementu.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
Adams1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:42
Lokalizacja: Warszawa

Stół rastrowy podciśnieniowy - bazowanie elementu.

#1

Post napisał: Adams1 » 06 wrz 2012, 08:30

Witam , posiadam cnc ze stołem rastrowym, jako że jestem początkujący , mam problem z bazowaniem. Jak przy wycinaniu z naddatkiem nie ma problemu , to przy dokładnym nawiertach każde przesuniecie robi różnice. Podkład mam z mdf , i właśnie jak zrobić dokładne bazowanie? Myślałem, żeby dołożyć wyskakujące piny z bramy ale trochę mało mam miejsca na nie. Jak sobie radzicie z bazowaniem elementu na stole rastrowym??



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: ezbig » 06 wrz 2012, 11:03

Ja co prawda dopiero czekam na stół podciśnieniowy, ale ten problem będzie mnie też dotyczył. Z tego co widziałem, to elementy pozycjonujące są umieszczane na stole w postaci kołków, lub kątownika. Jeden z kolegów na forum pisał, że nacina sobie linie referencyjne na stole (ale to chyba w reklamie, więc precyzja nie musiała być chyba duża). Ten podkład mdf to masz luzem położony, czy przykręcony do stołu?


Autor tematu
Adams1
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:42
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: Adams1 » 06 wrz 2012, 14:50

Podkład układam do elementów , nie mam na całym stole chociaż się nad tym zastanawiam. Tylko wtedy nie mam "kanalików" to już w ogóle jak mam zbanować coś dokładnie?? Pracuje teraz nad wykonaniem takiej "L" bez rogu(wkładam w kanaliki) z jakiegoś mocnego materiały i to powinno być dobre ale zobaczę w praniu. Musi to być coś mocnego , żeby się nie naddawało.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”