Jaka maszyne CNC kupic dla sredniej stolarni

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
maxuur
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2012, 20:59
Lokalizacja: Chicago / Katowice
Kontakt:

Jaka maszyne CNC kupic dla sredniej stolarni

#1

Post napisał: maxuur » 16 sty 2012, 21:06

Witam

Zainteresowany jestem kupnem maszyny CNC, lecz wzgledu na ilosc i rozmaitosc producentow/modeli jestem lekko mowiac nie zdecydowany. Poszukuje maszyny ktore spelni nastepujace wymogi :

- Praca w drewnie litym oraz plytach wiorowych / mdf
- Obrobka materialu do glebokosci 48 mm
- Ciecie materialu oraz grawerowanie
- Pole robocze preferowane jak najwieksze ( 4000mm x 1500 mm jest idealne ).
- Godny polecenia producent, najlepiej Europejski lub Amerykanski ( byle nie Chinski ).
- Stosunkowo prosta budowa ( W przypadku awari, stosunkowo prosta naprawa ).
- Oblsuga programu Mach 3
- Molizowsc podlaczenia pod komputer ( USB preferowane ).
- Praca na trzech osiach

Z gory seredecznie dziekuje za wszelkie sugestie oraz pomoc. Cenowo nie jestem zdecydowany, wiec wszelkie sugestie mile widziane.

Pozdrawiam
Maksymilian



Tagi:


Skarabe
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 145
Rejestracja: 03 maja 2010, 22:58
Lokalizacja: War-maz

#2

Post napisał: Skarabe » 17 sty 2012, 11:20

Kolego te warunki które ty podałeś to zapewne myślisz że wstawisz jedne CNC i juz nikt na zakładzie nie będzie potrzebny??.

do średniego zakładu nie wstawia się maszyny używanej za 400.000 zł (bo na nową trzeba wydać x2 i to zapewne jeszcze nie będzie spełniała wszystkich twoich wymagań)

Przemyśl najpierw sprawę co do parametrów bo to napisałeś to chcesz żeby wszystko robiła i wszystko miała a to kosztuje.

Przecież nie powiem tobie kup homag-a czy REICHENBACHER-a bo to są dobre maszyne za duże pieniądze.

Sprawdź wszystkie parametry które potrzebujesz, sprawdź u sprzedającego jak wygląda serwis gwarancyjny i po gwarancyjny bo sam niewiele zrobisz, na co udziela gwarancji (często robią tak ze na prowadnice, wózki, elektrowrzeciono nie dają gwarancji).


Autor tematu
maxuur
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2012, 20:59
Lokalizacja: Chicago / Katowice
Kontakt:

#3

Post napisał: maxuur » 18 sty 2012, 16:56

A czy ja wspomnialem cos o zatrudnieniu? Maszyna nie bedzie esklopatowana dluzej jak godzine, dwie dziennie i nie mysle ze nie potrzebuje high-end'owej maszyny do pracy na stolarni. Proste ciecia, w litym drewnie oraz czasem jakies ornamenty generalnie zadna maszyna ktora wszystko wytnie mi samodzielnie itd, od tego mam inne maszyny oraz ludzi. Suma jaka chce przeznaczyc to ok 100,000.00 pln. Maszyna moze byc tez troche mniejszych rozmiarow, najwazniejsze jest aby byla w stanie kontynuowac projekt ( np wyciecie belki o dlugosci 4 m ).

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”