Wielofunkcyjne narzędzie do obróbki drewna do 1200 zł?

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#11

Post napisał: pukury » 07 wrz 2008, 19:54

witam.
oczywiście że parkiet na skalę przemysłową robi się na liniach produkcyjnych .
musisz mieć deski cięte na traku " pod parkiet " jak będziesz robił z 1" ( około 25mm ) to odpad zje Ci część zysku ( chyba że będziesz robił brykiety do kominków - pomyśl i nad tym ) .
jak już ręcznie to może robić jakiś parkiet bardziej " wyjątkowy " - egzotyczne drewna .
weź jakąś klepkę - obejrzyj i pomyśl ile operacji musisz wykonać - dokładnie !
pozdrawiam.


Mane Tekel Fares

Tagi:


Autor tematu
przemoprzem
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 42
Rejestracja: 06 wrz 2008, 00:01
Lokalizacja: Oleśnica

#12

Post napisał: przemoprzem » 07 wrz 2008, 21:38

A co sądzicie o firmach Holzmann oraz Jaroma ? Zwłaszcza ta pierwsza ceny ma całkiem niezłe, za te 25 000 zł można by trochę kupić. Jaroma na rynku wtórnym jest dosyć popularna, w cenie nowego Holzmana. Zapewne z częściami też problemu by nie było.

Jakie firmy z Waszego doświadczenia są warte uwagi :?: - kompromis cena/jakość/serwis.

Awatar użytkownika

Piotr Rakowski
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2173
Rejestracja: 29 lip 2005, 15:07
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#13

Post napisał: Piotr Rakowski » 07 wrz 2008, 23:46

Panowie, to jest forum CNC, a nie stolarstwa zmechanizowanego!!!
Maszyny i oprogramowanie CNC: eduCAD, STEP2CNC, LynxCUT, Styro3D, Tapper, cncCAD, Image2CAM, Turn3D, TERMCUT, LynxNEST (Nesting)


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7609
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#14

Post napisał: pukury » 08 wrz 2008, 00:14

witam.
no cóż - w rzeczy samej - forum cnc .
tym nie mniej jest to dział tego forum - obróbka drewna .
chyba nie przeszkadza to jakoś strasznie innym ?
pozdrawiam .
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#15

Post napisał: kot1979 » 08 wrz 2008, 08:14

nie obraz sie ale Przemoprzem , nie wiesz o czy mowisz mowiac ze bedziesz robil na okolo parkiet . Prawda jest taka ze dostaniesz po du*** przy pierwszym zleceniu, i nie jest to moja zlosliwosc lub zalecenia wyimaginowanych maszyn , ale bez strugarki 4 stronnej mozna sobie dac spokoj. Nie dasz rady z rynkiem bez takiego sprzetu (punkt ekonomiczny) , nie mowiac juz o wydajnosci.
Na twoim miejscu z rozejrzalbym sie za maszyna uzywana (strugarka 4 stronna) , na nowa dlugo zbierac bedziesz:) no ale do odwaznych swiat nalezy:)
Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl


Autor tematu
przemoprzem
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 42
Rejestracja: 06 wrz 2008, 00:01
Lokalizacja: Oleśnica

#16

Post napisał: przemoprzem » 09 wrz 2008, 23:30

Hehe, nie obrażę się :wink: . Napisze może jakie są motywy tego całego zamieszania pt. "kupno maszyn". A więc, od 2009 roku z Urzędu Pracy można będzie łatwo, bez zbędnych problemów dostać bezzwrotną pożyczkę w kwocie 27 000 PLN. Ja pracę - na razie staż absolwencki, mam w firmie doradczej (fundusze UE), więc nie mam noża na gardle, że nie mam jak zarobić na życie. I moja idea jest taka, że na wiosnę zakładam własną działalność, zamiast umowy o pracę będę wystawiał fakturę tej firmie gdzie pracuje, i jeszcze otwieram stolarnie.

A przy okazji zamiast wywalać kasę na kompa i biuro chcę kupić maszyny stolarskie, bo działalność ma obejmowować swoim zakresem i doradztwo finansowe, i stolarnie i cholera wie co jeszcze :mrgreen: . Mam stałą pracę, mam pomieszczenia, więc interes drzewny nie wiąże się u mnie z żadnym praktycznie ryzykiem finansowym.

Nie będzie to masowa produkcja parkietu, ale takie amatorskie dłubanie, w sumie to dla siebie, bo w planach jakaś chałupa jest. Mam ojca który się na tym zna i też to lubi. Więc może coś z tego wyjdzie, a może i nie, ale po roku maszyny mi zostaną, bez względu czy będę prowadził nadal działalność.

Takie to trochę poknocone, ale jak dają kasę za darmo to grzechem jest nie skorzystać, czyż nie? (jak to mówi poseł Cymański :shock: ). A swoją drogą to w mojej okolicy, oprócz stolarza - alkoholika, który ledwo stoi nad piłą nie ma gdzie dechy dociąć, więc konkurencji nie ma prawie żadnej.

A piszę na tym forum, bo żadnego innego, zahaczającego o stolarstwo chyba nie ma w polskim necie, nad czym ubolewam szczerze :cry:


fenix3627
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 171
Rejestracja: 01 lut 2006, 15:54
Lokalizacja: Szczytno

#17

Post napisał: fenix3627 » 10 wrz 2008, 00:09



Autor tematu
przemoprzem
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 6
Posty: 42
Rejestracja: 06 wrz 2008, 00:01
Lokalizacja: Oleśnica

#18

Post napisał: przemoprzem » 10 wrz 2008, 00:14

Dzięki wielkie!! Jakoś nie znalazłem tego forum wcześniej. Dzięki za dyskusje w ogóle.


maxgr1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 25 maja 2010, 15:10
Lokalizacja: podlaskie

#19

Post napisał: maxgr1 » 25 maja 2010, 15:11

Polecam rozejrzenie się wśród tego typu urządzeń tutaj - maszyny do obróbki drewna

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”