Jaki to frez

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
ambroży
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2015, 19:16
Lokalizacja: smarzedz

Jaki to frez

#1

Post napisał: ambroży » 27 lip 2015, 19:23

Mam następujący problem gdyż nie znam się na tym nie wiem jak nazywa się taki frez i gdzie można taki frez kupić.
Obrazek
ważne jest żeby na końcu był płaski i nadawał sie do obróbki świerku wzdłuż słojów.



Tagi:


Gleba
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:49
Lokalizacja: śląsk

#2

Post napisał: Gleba » 27 lip 2015, 19:30

Frez trzpieniowy , do wyboru masz lutowane lub VHM
Zobacz na allegro jak chcesz tanio, najlepiej z VHM 2 piórowy. ;)
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, cuda +/- 3 dni robocze.


Autor tematu
ambroży
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 lip 2015, 19:16
Lokalizacja: smarzedz

#3

Post napisał: ambroży » 27 lip 2015, 19:40

tak, ale widze że te frezy trzpieniowe są proste, a ten ma być kątowy, ma wyfrezować szczelinę ze ścianami pod kątem, tak jak na zdjęciu żeby klin się dopasował, może ja jestem ślepy więc jeśli można prosić o linka


Gleba
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 19 wrz 2011, 20:49
Lokalizacja: śląsk

#4

Post napisał: Gleba » 27 lip 2015, 20:37

Posprawdzam w pracy katalogi ale najbardziej wygląda mi ten frez stożkowy http://allegro.pl/frez-pilnik-obrotowy- ... 89069.html
Rzeczy niemożliwe robimy od ręki, cuda +/- 3 dni robocze.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#5

Post napisał: kubus838 » 08 sie 2015, 09:08

ambroży pisze:tak, ale widze że te frezy trzpieniowe są proste, a ten ma być kątowy, ma wyfrezować szczelinę ze ścianami pod kątem, tak jak na zdjęciu żeby klin się dopasował, może ja jestem ślepy więc jeśli można prosić o linka
Witam
Kazdym frezem do drewna możesz to zrobić. Czy on będzie kątowy czy prosty to nie ma znaczenia. Znaczenie ma sam proces obróbki. Jesteś na forum cnc więc najprawdopodobniej chcesz to zrobić na tego typu obrabiarce, dlatego powinieneś odpowiednio ustawić sama obróbke. A jeżeli chcesz zrobić tylko kilka tych klinów to idź do kogoś kto ma piłę tarczową - on wytnie takie kliny w pare sekund.

robert

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11625
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#6

Post napisał: RomanJ4 » 08 sie 2015, 09:52

Frez-pilnik (krój diamentowy)
Obrazek
do frezowania drewna, zwłaszcza tak miękkiego jak sosna raczej się nie nadaje, będzie się zapychał.
Z racji swojego modelarskiego doświadczenia z "produkcją" rożnych listewek radziłbym frezy najlepiej dwupiórowe (dlatego że tańsze od jednopiórowych) i ze względu na dość cienką listwę oraz dość dużą włóknistość sosny - frezy z spiralną krawędzią skrawającą zamiast prostej.

Obrazek
http://wemax.pl/product.php?id_product=49

Obrazek
http://wemax.pl/product.php?id_product=168

Najlepiej takie listwy obrabia mi się na odwróconej szybkoobrotowej frezarce górnowrzecionowej (podczepiona od spodu pod blat z otworem na frez), coś jak poniżej
Obrazek
http://warsztat-domowy.pl/2012/06/jak-z ... ecionowej/

gdzie można sobie swobodnie ustawiać boczne zagłębienie narzędzia w materiał listwami prowadzącymi. Ja stosuje listwy prowadzące z obu stron frezowanego materiału - coś w rodzaju kanału w który tylko popycham obrabianą listewkę na frez... Jest to bezpieczne dla palców i wymiar wychodzi bardzo równo na całej długości.
Dla docisku obrobionej już pod kątem jednej powierzchni bocznej frezowanej listwy stosuję listwę dociskową z wyfrezowaną (tym samym frezem) skośną powierzchnią dociskową.
Listwa prowadząca na wysokości frezu (ta przy frezie) ma wąski podłużny otwór wzdłuż na wyrzut wiórów..
pozdrawiam,
Roman

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”