Pierwsza maszyna

Maszyny wykonane z drewna, płyt meblowych itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

poorchava
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 327
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:32
Lokalizacja: Festung Breslau

#31

Post napisał: poorchava » 13 lip 2012, 12:57

Nie wiem. Napisz do niego, ale wydaje mi się, że nie powinno być problemu.



Tagi:


Autor tematu
mwrona
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:08
Lokalizacja: Sko

#32

Post napisał: mwrona » 25 mar 2013, 19:34

Witam po dlugiej nieobecnosci, skompletowalem podstawowa elektronike, po podlaczeniu i wlaczeniu macha mam taki problem z silnikami



Silnik podczas pracy drzy, tak jakby chcial pracowac a nie mogl... nie iwem jak to konstruktywnie opisac. Czuc ogromne drgania, kroki nie sa plynne, zdarza sie ze po kilku sekundach silnik na chwile zacznie pracowac normalnie, pozniej znowu wraca do tego stanu.

Wie ktos w czym tkwi problem? Dopiero wlaczylem macha, wybralem LPT i piny odpowiadajace za krok i kierunek krokowcow, wszystkie 3 zachowuja sie tak samo, bawilem sie strojeniem bez zmian. Podlaczenie krokowcow CHYBA prawidlowe - bipolarne rownolegle, zgodnei z instrukcja, ale sam juz nie wiem moze cos pomieszalem. SIliniki 1.9Nm od marcomp. Oto zdjecia:

Obrazek
Obrazek

z gory dziekuje za pomoc
pozdrawiam


EDIT: Zauwazylem ze silniki o wiele lepiej chodza przy wiekszym obciazeniu komputera... tam jest 2ghz 2 gb ramu. O wiele lepiej plynniej dzialaja gdy np odpale przegladarke, nawet gdy ruszam kursorem jest znaczna poprawa (??). Jakies pomysly o co moze chodzic?
Ostatnio zmieniony 26 mar 2013, 11:49 przez mwrona, łącznie zmieniany 1 raz.


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#33

Post napisał: kak » 25 mar 2013, 22:01

Coś chyba masz namieszane z tymi kablami. Jak cewka 1 ma kolory czerwony i niebieski, to powinny być przyłączone jeden do A+ i drugi do A-, a u ciebie są połączone razem do tego samego wejścia na sterowniku.


Autor tematu
mwrona
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:08
Lokalizacja: Sko

#34

Post napisał: mwrona » 25 mar 2013, 22:28

Na schemacie mam tak:

Obrazek

wiec wydawalo mi sie ze jesli polacze czerwony z niebieskim tam jest poczatek cewki, tak samo bialy z brazowym, Jesli polacze czerwony z zoltym bede mial 2 konce cewki w jednym wyprowadzeniu ze sterownika... Przynajmniej tak mi sie wydaje, ale czekam na sugestie


kak
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1227
Rejestracja: 21 sie 2008, 17:46
Lokalizacja: Dania

#35

Post napisał: kak » 25 mar 2013, 22:53

Jest podłączone poprawnie według tego zdjęcia, ale nie poprawnie według wcześniejszego zdjęcia.
Robiłeś test drivera, żeby sprawdzić czy komputer nadaje się do cnc? Jest w folderze Mach3. Od tego zawsze dobrze zacząć.


Autor tematu
mwrona
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 13
Posty: 24
Rejestracja: 21 cze 2012, 15:08
Lokalizacja: Sko

#36

Post napisał: mwrona » 26 mar 2013, 11:48

Racja, za bardzo sie pospieszylem... dzisiaj rano sprawdzilem testem i na najnizszej czestotliwosci (25khz) mam komunikat "pulsing too fast", dziwna sprawa myslalem ze raczej bedzie too slow. Wieczorem sprobuje skorzystac z tej metody:

https://www.cnc.info.pl/topics45/zagini ... t28302.htm

Jesli nie poszukam dalej, moze uda mi sie cos wymyslic... sugestie mile widziane, ostatecznie zloze nowy komputer stacjonarny, obecnie mam IMB thinkpad T43 2Ghz 2Gb Ram.

pozdrawiam
Michal

[ Dodano: 2013-03-26, 20:08 ]
Ok, pomoglo silniki nie gubia krokow dzialaja tak jak sobie wymarzylem. Odpalone na lapku, pomoglo wyjecie baterii i zmiana w menadzerze urzadzen>Computer sterownik na Standard PC, w linku w poprzednim poscie wszystko jest dokladnie opisane, ale jesli ktos ma jakies pytania sluze pomoca na PW. Wszystkim dziekuje za pomoc! Biore sie za mechanike. Jeszcze tu wroce ;)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja drewniana”