karbowana linia cięcia

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#11

Post napisał: cnccad » 02 mar 2016, 19:54

objaw "szycia" za zwyczaj powstaje;
1. brak kontaktu źródła z ciętym materiałem
2. THC nie trzyma wartości zadanej
3. brak zerowania na maszynie lub złe zerowanie a jakimś dziwnym obwodem jest podłączona gdzieś spawarka
4. złe czasy na THC ( nie wiem jakie w ogóle są do dyspozycji )
5. zbyt duże szybkości ruchu osi Z i nie potrafi się ustabilizować wysokość palnika do wartości zadanej na THC ( widziałem to już przy jakiejś dziwnej maszynie ...KT7 :?: , tak się nazywała :?: )


Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.

Tagi:

Awatar użytkownika

karpik74
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 394
Rejestracja: 27 cze 2015, 16:36
Lokalizacja: kłodzko

#12

Post napisał: karpik74 » 02 mar 2016, 21:16

Jak już wspomniano ...wyłącz THC.
Sprawdź czy przypadkiem nie masz ustawionego programu na Tryb ruchu- dokładny stop ...czy coś w tym stylu.

[ Dodano: 2016-03-02, 21:27 ]
...rzeczywiście, chyba ciągnie po blasze. Załóż maskę lub okulary słoneczne i zobacz podkręć THC.

I nie używaj osłony dyszy ...bo nie wyrobisz na nich.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#13

Post napisał: cnccad » 02 mar 2016, 21:32

ale Panowie ...
Trochę logiki. Co da wyłączenie THC :?:
Skoro palnik szyje , to jest to wynikiem działania THC. Zgadza się :?:
Jak wyłączy to się nic nie dowie prócz tego że palnik stanie w bezruchu osią "Z"
I tylko tyle.
Wskaźnik działa , bo zmieniają sie wartości. Czyli czyta co ma na wejściu. A szaleje bo , są jakieś parametry źle nastawione albo brak kontaktu , lub problem z wyhamowaniem palnika gdyż za szybko pracuje Z-tka.
Nie wiadomo co to za maszyna , co kręci Z-tka ... itd.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


stalmasz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 21 gru 2015, 20:19
Lokalizacja: Krosno

#14

Post napisał: stalmasz » 03 mar 2016, 10:59

Nie wiem dlaczego wszyscy thc zdjęcie jest dobrej jakości i doskonale widać jeśli pracuje jedna oś to ząbków nie ma, pojawiają się jak zaczyna pracować wolno oś druga widać to również na otworze ,powodem może być zbyt małe przełożenie ,luz na listwie zębatej, mała sztywność maszyny, zbyt duży prąd silnika ,wystarczy położyć rękę na palniku bez włączania źródła i te drgania będą wyczuwalne tak samo jak przy paleniu thc nie jest w stanie pracować z taką częstotliwością jak widać na zdjęciu.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#15

Post napisał: cnccad » 03 mar 2016, 11:19

czytaj proszę to co kolega napisał ze zrozumieniem.
Palnik PODSKAKUJE i NA PROSTYCH ODCINKACH dzieje się to samo.
Wiec trzeba iść tym tropem.

ps.
Jeszcze ze zdjęcia wynika że kolega tnie w złym kierunku. Jest przeciwny do ruchu wskazówek zegara , a zakładam że wyposażenie palnika jest standardowe więc kierunek powinien być zgodny.
Te karby , to jest kręcenie łukiem plazmowym. czasami nieszczelność w palniku powoduje zakłócenie pracy dyfuzora. I się tak dzieje.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#16

Post napisał: snajperman-s1 » 03 mar 2016, 11:39

Czy objaw nasila się gdy rusza druga oś i pogarsza jak jeszcze dochodzi ruch trzeciej?

Gdy działa jedna to jest wszystko OK tak?

Napisz mi parametry kompa i jaki system operacyjny + sterowanie bo chyba znam przyczynę :razz:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#17

Post napisał: cnccad » 03 mar 2016, 16:40

hehe ... no nie wytrzymam :grin:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#18

Post napisał: snajperman-s1 » 03 mar 2016, 23:06

cnccad pisze:hehe ... no nie wytrzymam :grin:

Tyle że miałem TAKI SAM problem i przyczyną okazał się....... program ANTYWIRUSOWY !!!
Dodatkowo można w panelu msconfig wyłączyć wszystkie dodatkowe usługi a w szczególności WiFi i wtedy komp działa TYLKO dla programu sterującego maszyną.

Denerwuje mnie takie zachowanie na forum "cnccad" że ktoś chce pomóc albo wyrazić swoje zdanie to od razu ktoś "mądrzejszy" się śmieje - skoro wiesz wszystko i masz w małym palcu to po co siedzisz na forum które służy do uczenia się i dzielenia się radami..... Napisz od razu koledze który ma problem rozwiązanie i po sprawie.

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#19

Post napisał: cnccad » 04 mar 2016, 07:54

mnie też denerwuje , skoro ktoś nie czyta ze zrozumieniem.
Napisał kolega że na prostych odcinkach też się tak dzieje :?:
Napisał :?:
Tak , napisał i to w sumie dwa razy. Ale oczywiście nikt tego nie rozumie czy jak :?:

Jak byś przeczytał to co ja napisałem ze zrozumieniem , to nie pisał byś znów tego samego że mam napisać co może być nie tak.
przecież wypunktowałem co może być nie tak.
Faktycznie , forum jest do tego by sobie pomagać. Ale też trzeba czytać to co inni chcą przekazać.
Jak mam czas , to czytam co piszą inni i wyciągam z tego wnioski gdyż każda informacja przekazana przez kogoś niesie dużo informacji których większość nie potrafi najwyraźniej dostrzec.

i za tem tak ...
1.
"Podczas palenia blach (tutaj nie ma znaczenia jak gruby jest materiał) w pewnych momentach palnik zaczyna podskakiwać (nawet przy cięciu po linii prostej), a linia wygląda jak karbowana. "
jest informacja :?:
Jest
2.
"może źle się wyraziłem, ale przy cięciu na wprost również powstaje taka linia. "
jest informacja
:?:
Jest
3.
"objaw "szycia" za zwyczaj powstaje;
1. brak kontaktu źródła z ciętym materiałem
2. THC nie trzyma wartości zadanej
3. brak zerowania na maszynie lub złe zerowanie a jakimś dziwnym obwodem jest podłączona gdzieś spawarka
4. złe czasy na THC ( nie wiem jakie w ogóle są do dyspozycji )
5. zbyt duże szybkości ruchu osi Z i nie potrafi się ustabilizować wysokość palnika do wartości zadanej na THC ( widziałem to już przy jakiejś dziwnej maszynie ...KT7 :?: , tak się nazywała
:?: )"
Jest informacja :?:
Jest

Nie twierdzę że nie masz racji i nie próbuj mi tego przypisać. Ale kolega napisał że jak pokręci "czymś" tam , +/-15 to wszystko wraca no normy. To coś tam , to pokrętło i ono w jakiś sposób stabilizuje pracę urządzenia( a to kręcenie dodatkowo obciąża system , tym samym zwiększa się ilość obliczeń ). Nie wiem jak to wszystko jest podłączone ( każdy łączy jak mu pasuje ) i jedynie mogę w tym przypadku nakierować na to co może odpowiadać za to , podobnie jak Ty z antywirusem( Jak ktoś nie wie , to do żadnej jednostki CNC nie należy instalować antywirusa ). Chyba że faktycznie antywirus działa przez pokrętło. To sorry , ale w takim przypadku może być tak że będą się jeszcze większe cuda działy.
LPT , USB , te porty się nie nadają do sterowania plazmą. I faktycznie , mogą "fiksować".
I dlatego podeszłem do tego tematu z drugiej strony. Od narzędzia.

I pamiętaj ...
Ja mogę pomagać ale nie muszę. Ja sobie jakoś radzę z tymi rzeczami i pomagam za free.
Jednak, jak się to komuś nie podoba , to niech nie korzysta z mojej pomocy.
Ale czytajcie ze zrozumieniem :!: ( tyczy się to tych co nie czytają )
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


snajperman-s1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 340
Rejestracja: 22 kwie 2010, 10:34
Lokalizacja: Nowy Sącz

#20

Post napisał: snajperman-s1 » 04 mar 2016, 10:48

Cnccad spokojnie bo Cie unosi. Ja tylko zareagowalem na twoj post "eee... Nie wytrzymam" nie twierdzę że zle robisz bo dobrze rozumiemy ze ogarnąć problem nje jest tak łatwo ale ja ani nikt inny nie pisze tak szyderczo od razu po kogoś pomyśle na pomoc innemu...

Czytałem ze zrozumieniem i właśnie wychodzi na to ze powtarzalność "karbowania" nie ma powtarzalnośći ani logiki i tez przerobiłem dwa razy maszynę na inne napędy sterowanie itd a koncowym efektem była zmiana kompa bo wcześniejsze próby byly na pozyczonej stacjonarce z biura dlatego byl Antywirus.

Sam przyznales ze nie podeszles od tej strony problemu jak również każdy tutaj i ja też na początku swoich problemów które kosztowały mnie 3 miesiące pracy..... a wystarczyło 10minut....

Ja nigdy nie odpycham uwag klientów bo czasem choć wydadzą sie głupie ale wnoszą dużo świeżości w myśleniu.

Pozdrawiam i chciałbym zakończyć spór i iść dalej w stronę pomocy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”