Parametry do cięcia nierdzewki

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Przemekhpt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

Parametry do cięcia nierdzewki

#1

Post napisał: Przemekhpt » 12 lis 2007, 16:53

Witam wszystkich, problem, który się pojawił dla większości z Was może wydawać się błachy. Otóż mam problem z wypalaniem blachy nierdzewnej 304 ( A2) gr.1,5mm. Program obsługujący wypalarkę WRYKRYS, parametry producenta i zadane otwory nie są okrągłe, zarówno te małe fi6 jak i te większe Widoczne wejscia i wyjscia palnika i ukosowanie. Czy znajdzie się jakaś mądra odp. na mój problem ? Pzdr

Wypalarka plazmowa nowa i czy takiej jakosci nalezy sie spodziewac ?? Co poprawic ( parametry )


Przemek

Tagi:


andula
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 23 cze 2004, 22:41
Lokalizacja: Chruszczobród
Kontakt:

#2

Post napisał: andula » 12 lis 2007, 21:52

skorygować wysokość, palnika nad blachą, zmniejszyć prędkość i prąd (o ile się da),

zmienić w programie tor wpalania , i ewentualnie czas na krótszy


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#3

Post napisał: pop9 » 12 lis 2007, 22:22

Ja bym jeszcze skorygował we wrykrysie wpalenie bez przejazdu i po łuku


Autor tematu
Przemekhpt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2007, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: Przemekhpt » 14 lis 2007, 23:17

Wysylam parametry z prob na blasze 1.5mm czarny ocynk. Poradzcie. Efekt jak opisywalem wyzej.
Pzdr i dziekuje za odp.

[ Dodano: 2007-11-16, 00:26 ]
Witam, dzisiaj znowu podchodzilem do tematu nierdzewki 1,5mm jakosc tragiczna. Czy tego nalezy sie spodziewac po plazmie. Gdzies czytalem ze jakosc do 5mm jak laser i chyba to mnie zmylilo. Wiec narazie poza cieciem cinkich blaszek pod wentylacje ( z tragiczna jakoscia ) nie mam co rzucac sie na nierdzewke. Gdyby ktos kiedys to przeczytal i poradzil, to wielkie dzieki.
Pzdr
Załączniki
12112007098.jpg
12112007098.jpg (42.14 KiB) Przejrzano 1659 razy
Przemek


pawel26
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 03 lut 2008, 22:29
Lokalizacja: lubuskie

#5

Post napisał: pawel26 » 03 lut 2008, 23:23

witam moim zdaniem zdecydowanie za duza predkosc palenia bardzo wazna jest wysokosc palnika uzywasz specjalnych dysz i elektrod do kwaski ? przy paleniu nierdzewki stosuje sie gazy argon wodor i azot pozdrawiam


RoboVan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 76
Rejestracja: 07 lut 2008, 20:43
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: RoboVan » 07 lut 2008, 21:18

Uciekła mi gdzieś nazwa Twojego źródła plazmy... jeśli tniesz blachę 1,5 mm to w zaleźności od źródła plazmy wysokość palnika nad materiałem może się wahać między 2-3 mm. Przy cienkiej blasze i braku stabilizatora palnika (dysk do cięcia cienkich blach) dość trudno utrzymać prawidłową wysokość palnika nad odkształcającą się blachą... Jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się na tapetę: stosuj raczej prostopadłe przebicia przy otworach, w menu maszyny /plazma jest opcja określająca chyba czas wygaśnięcia łuku plazmowego, zastosuj np. 1,5 mm "przejazd" we Wrykrysie, łuk plazmowy będzie wygaszany w momęcie startu ostatniego bloku programu, któym będzie "przejazd" Oczywiście wyjazd palnika = 0 To powinno wyeliminować charakterystyczny rowek po wjeździe łuku na krawędź otworu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”