Przecinarka plazmowa do ok 3000zł

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
szeszi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2009, 11:00
Lokalizacja: Z Kraju nad Wisła

Przecinarka plazmowa do ok 3000zł

#1

Post napisał: szeszi » 12 cze 2009, 11:30

Szukam dobrej jakościowo przeninarki plazmowej do ok 3000zł, która bedzie wstanie przeciąć ok 20 blache moze nawet wieksza oraz bedzie Inwertorowa zależy mi na małej wadze. Prosze o porade jaka była by dobra.



Tagi:


Robert T.
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 17 cze 2009, 10:25
Lokalizacja: Skąd

#2

Post napisał: Robert T. » 17 cze 2009, 10:51

witam,
Mam nadzieję że fakt iż zajmuję się sprzedażą tych urządzeń nie zniechęci Cię od zainteresowania się moją opinią (wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali...).
Wydaje mi się że trudno będzie znaleźć plazmę inwertorową zdolną przeciąć 20mm (lub więcej) za 3000zł (nawet netto).
Dla przykładu plazma Hypertherm (amerykański producent, lider w tej dziedzinie) zdolna przeciąć max 12mm kosztuje cennikowo 1695 EUR netto, zakładając nawet rabat w wysokości 25% otrzymamy około 1270 EUR x 4,5 (kurs z dnia 17.06.2009) wychodzi 5700 zł netto. Sądzę że dystrybutor mający ten model (Powermax 30, moc 30A, masa 9kg) kupiony po niskim kursie Euro mógłby sprzedać ją za powiedzmy 4500, ale to tylko w teorii.
Plazma paląca 25mm, czyli powermax 45 - najmłodsze dziecko hypertherm (moc 45A, masa 15,8kg) kosztuje cennikowo 2499 EUR, czyli po rabatach jakieś 8500 PLN netto (może za 7000 się kupi za nasadach niskiego kursu zakupu, jak wyżej).
Kilka dni temu robiłem ofertę na Hypertherm w porównaniu do przecinarki sherman cut 120, jej cena rynkowa to jakieś 5000zł, moc aż 120A z możliwością cięcia (podobno) 33mm. Takie urządzenie marki Hypertherm model powermax 1000 (z możliwością cięcia 32mm) ma moc jedynie 60A, jednak cena jest wyższa. Jednak ma wiele zalet których scherman nie posiada (zapłon bez HF, cięcie stykowe po materiale - bez elementów dystansowych, 65% niższe zapotrzebowanie na powietrze, większa żywotność materiałów eksploatacyjnych, szybkość i jakość cięcia, możliwość żłobienia, 3 lata gwarancji).
Mam nadzieję że choć po części odpowiedziałem na Twoje pytanie, pamiętaj że nie tylko cena zakupu sprawia że kupiłeś tanio.
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie na nie odpowiem.
Życzę udanych zakupów.
pozdrawiam,
Robert


PIOREK
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 27 kwie 2008, 14:40
Lokalizacja: łódź

#3

Post napisał: PIOREK » 07 lip 2009, 23:05

też miałem taki problem przy kupnie czyli niewielkie pieniądze :roll: mój przedmówca ma racje co do tej kwestii w zupełności. Musisz wybrać czy poczekasz i kupisz lepszy sprzęt czy kupisz teraz coś tańszego co też będzie działać i może się okazać wystarczające do twoich potrzeb :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”