Poblem z palnikiem HT pm 1650 -wilgoć

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 9
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

Poblem z palnikiem HT pm 1650 -wilgoć

#1

Post napisał: Remen » 18 mar 2009, 19:32

Witam , forumowiczów . Proszę o pomoc w sprawie palnika do HT pm 1650 . Ostatnio pojechał do serwisu razem ze źródłem . Strasznie ukosował i słabo przebijał . Okazało się już wcześniej , że powodem były niesprawne filtry co było wynikiem mrozów. Wszystko wróciło z serwisu wypomadowane (uchwyt nowy) , filtry sprawdzalem kilka razy i dalej jest to samo . Na swirl ringu widać kropelki cieczy w trakcie dnia pracy . Proszę o pomoc



Tagi:

Awatar użytkownika

sinad
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 08 sty 2006, 23:02
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: sinad » 18 mar 2009, 23:30

Kolego jeśli to problem z mokrym powietrzem, to rozwiązaniem będzie osuszacz powietrza. Koszt niewielki, a po zainstalowaniu nie zaznasz kropelek w swej maszynie. :wink:

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#3

Post napisał: cnccad » 19 mar 2009, 11:11

kompresor w ciepłe miejsce , ustawić optymalne cisnienie do cięcia i powinno sie zmniejszyć.
Proponuje również sprawdzić czy połączenie kompresor - palnik jest szczelne. Jak nie to będzie sie wydzielac woda.
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#4

Post napisał: pop9 » 19 mar 2009, 12:29

jak masz wiecej ja 20mb instalacji to konieczny jest osuszacz, a to jest plazma tylko powietrzna?/


pandabera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 191
Rejestracja: 03 cze 2007, 18:56
Lokalizacja: z Polski

#5

Post napisał: pandabera » 19 mar 2009, 16:11

z tyłu agregatu powinieneś mieć separator... w nim tez masz wode?
nic na siłe


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 9
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: Remen » 21 mar 2009, 23:16

Dzięki za wszystkie podpowiedzi . W separatorze była woda , ale została usunięta a problem pozostał . Tak sobie wymyśliłem ,że jak coś dzieje się z powietrzem podczas jego przebywania przez nie drogi od kompresora do plazmy to osuszacz powininem ustawić tuż przed agregatem . Obecnie stoi tuż za kompresorem . Mam jeszcze pytanie do kolegi CNCCAD . Kompresor nabija mi większe ciśnienie niż jest potrzebne w plaźmie. Jak dobrze kojarzę to jest 7 atmosfer w kompresorze , plazma "ciągnie" 6 . Wogóle się nad tym nie zastanawiałem ale w całym wężu jest ciśnienie 7 atm i nie ma żadnej redukcji aż do plazmy . Reduktor jest ale on reguluje ciśnienie do pneumatyki . Czy może być tak , że mam za duże ciśnienie w wężach i to jest przyczyna ? Najśmieśniejsze jest w tym to , że całe problemy zaczeły się w zimie i po przeprawadzce do nowej hali , gdzie czystość powietrza pozostawia wiele , do życzenia (mnóstwo pyłu) . Sorry jeśli piszę zbyt dużo ale wolę być prezcyzyjny (mam nadzieję , że jestem) :)

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#7

Post napisał: cnccad » 22 mar 2009, 11:49

7 atm to nie robi specjalnie dużej różnicy, jak w ogóle robi. Jak będzie 8 atm to też powinno być OK. Na pewno 10atm nie zaszkodzi urządzeniu ale juz może być ryzyko rozszczelnienia i wyciek powietrza który będzie "kondensował" wilgoć.
Proponuje sprawdzić czy masz a jak nie ma to zainstalować dodatkowy zespół przygotowania powietrza przed plazma ( np. na ścianie jeżeli urządzenie nie jest gdzieś transportowane ). Ta plazma ma długi czas chłodzenia palnika po zakończeniu cięcia i ten "wyciek" powietrza sie przyczyna do powstawania już kropelek. Można na płycie go skrócić ale spowoduje to zwiększenie zużycia elektrody podczas zakańczania ciecia. Hypertherm ustawił ten czas chyba jak pamiętam na ok 20s.
Jeżeli nie ma żadnych wycieków powietrza , a temperatura na hali jest ok 12C to dziwi mnie to że sie zbiera woda.
Pytanie .... czy woda jest z olejem ?? jak tak to cos się dzieje z kompresorem. On tez nie może zwracać ciśnienia do cylindrów bo również się będzie wydzielać woda.
Jest jeszcze jedna sprawa ... czy nie jest on ustawiony w pobliżu źródeł wilgoci ??
Czy nie masz również wycieku gdzieś w urządzeniu .... każdy wyciek to wilgoć.
Zapylenie na hali ... hm .... produkujesz czekoladę ?? chyba nie więc co po najwyżej kompresor będzie cierpieć .... :wink:
A z kompresora jest spuszczona woda ?? Sorry że pytam o takie bzdury ale czasami one są przyczyna dużych i zastanawiających problemów
:wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
Remen
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 9
Posty: 97
Rejestracja: 26 kwie 2007, 17:25
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: Remen » 22 mar 2009, 12:38

Wszystko zostalo sprawdzone . Woda spuszczana . Kompresor potem mam odwadniacz , odolejach , osuszacz i przed plazmą separator . Wcześniej był olej teraz to już raczej sama wilgoć . W hali w ciągu dnia temp. jest odrobinę niższa niż na zewnątrz o jakieś dwa stopnie . W zimę temperara spadała 11 -14 stopni po niżej zera . Wtedy zaczęło się to sypać . Tak jak teraz patrzę to poprosu gdzieś mam nieszczelność i dlatego tak się dzięje . Będę musiał sprawdzić wszystkie połączenia i wymienić wężę . Dobrze kombinuję ?

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 11
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 22 mar 2009, 12:53

tak ... ale dobrze by było sprawdzić "mydlinami" nie szczelność.
najmniejsza nie szczelnosc to skropliny. Kombinujesz OK. :wink:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#10

Post napisał: cnc3d » 26 mar 2009, 21:17

Jaki masz ten "osuszacz" ziębniczy czy absorbcyjny?

P.S. Co mają wycieki powietrza do skraplania sie w wężach wody??? Tym bardziej takie, których trzeba mydlinami szukać?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”