niska zywotnosc dysz kjellberg

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.
Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#21

Post napisał: berdysz » 23 lip 2012, 11:37

Kopiusz pisze:No ja na otworach bardzo znacząco zwalniam. Jest to istotne szczególnie przy plaźmie, ostatnio zresztą mi tu koledzy Rpiechota, Aspem, Dziabi i CNCCAD tłumaczyli dlaczego to ważne, jak robić otwory jakościowo itd. Spróbuj, często to właśnie w posuwie jest problem.
Na jakim sterowniku masz maszynę? To maszyna Eckerta? ECS859?
Miałem ten sam problem przez długi czas.
U mnie programy robię na FastCamie.

Zamiast okręgu rysujesz dwa łuki, robisz wejście bez ścieżki wyjścia i gotowe.
Na dużych otworach gdy środek z otworu nie wpada w stół jak najbardziej dawaj wyjście.
Efekt masz odwrotny bo zamiast cyca do środka otworu masz lekkie wgłębienie na skutek urwania łuku plazmowego- wgłębienie jest na krawędzi blachy , rzadko na konturze.

U mnie jeszcze jest mocno zakonspirowana opcja ręcznego włączenia wygaszania łuku przed rozpoczęciem ścieżki wyjścia ale to już za dużo zabawy.



Tagi:


Kopiusz
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:08
Lokalizacja: Wojkowice

#22

Post napisał: Kopiusz » 23 lip 2012, 17:37

Pracuje na Zakmecie. No u mnie jakoś otwory wychodzą jakościowo ok. Czasami mi się zdarza, że jak źle usunę szlakę po wpaleniu, to muszę znacząco zwolnić, co ma wpływ na krawędź otworu, ale ogólnie wychodzi ok. Przy plaźmie ni wiem czemu, otwory wychodzą nieco gorszej jakości niż na tlenie, ale tutaj koledzy mi doradzili znacznie zmniejszać prędkość i to działa.

Co do Eckerta, ja jestem totalnie zielony w porównaniu do większości was tutaj. Dlatego też się nie wypowiem, natomiast chwilę miałem do czynienia ze starym Eckertem, jednak Zakmet w tym momencie wypada no lepiej :).

Co do robienia programów, robie je w autocadzie, natomiast dopiero później je konwertuje za pomocą DXF Konwerter na ESSI

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#23

Post napisał: berdysz » 24 lip 2012, 07:09

Kopiusz pisze:Pracuje na Zakmecie. No u mnie jakoś otwory wychodzą jakościowo ok. Czasami mi się zdarza, że jak źle usunę szlakę po wpaleniu, to muszę znacząco zwolnić, co ma wpływ na krawędź otworu, ale ogólnie wychodzi ok. Przy plaźmie ni wiem czemu, otwory wychodzą nieco gorszej jakości niż na tlenie, ale tutaj koledzy mi doradzili znacznie zmniejszać prędkość i to działa.

Co do Eckerta, ja jestem totalnie zielony w porównaniu do większości was tutaj. Dlatego też się nie wypowiem, natomiast chwilę miałem do czynienia ze starym Eckertem, jednak Zakmet w tym momencie wypada no lepiej :).

Co do robienia programów, robie je w autocadzie, natomiast dopiero później je konwertuje za pomocą DXF Konwerter na ESSI
Zapomniałem dodać, że chodziło mi o plazmę. Na gazie również si.


Kopiusz
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 6
Posty: 89
Rejestracja: 21 kwie 2012, 21:08
Lokalizacja: Wojkowice

#24

Post napisał: Kopiusz » 24 lip 2012, 16:26

Na plazmę też robię programy w AutoCadzie a później konwertuje. Program robię odpowiednio inaczej i jakoś to wychodzi. Jest trudniej niż w odpowiednim programie, ale daje radę bez problemu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”