Poszukuje książek o projektowaniu procesu technologicznego obróbki wałka

Poszukuje książek o projektowaniu procesu technologicznego obróbki wałka

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
PanGeralt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2018, 05:16

Poszukuje książek o projektowaniu procesu technologicznego obróbki wałka

#1

Post napisał: PanGeralt » 17 sty 2018, 06:23

Witam, jestem w trakcie pisania pracy inżynierskiej na temat: projektowania procesu technologicznego obróbki wałka wielostopniowego. Mam zaprojektować cały proces od analizy technologiczności przez określenie naddatków na obróbkę i stworzenia fragmentów procesu po dobór narzędzi i obrabiarek.
I potrzebował bym jak najwięcej dobrych książek na ten temat abym mógł na czym się oprzeć pisząc ją i skąd czerpać wiedze potrzebną do jej napisania.
Posiadam już:
- Kurmaz - projektowanie węzłów i części maszyn,
- Feld Mieczysław -podstawy projektowania procesów technologicznych typowych części maszyn,
lecz potrzebuje więcej. Z góry dzięki za pomoc.



Tagi:


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Poszukuje książek o projektowaniu procesu technologicznego obróbki wałka

#2

Post napisał: ak47 » 17 sty 2018, 09:40

Twoje zadanie jest banalnie proste. To jest coś co robią ludzie w technikum na kartkówkach 15 minutowych i piszę to bo ja miałem takie kartkówki. Cięcie, toczenie, frezowanie, obróbka cieplna, szlifowanie. (choć zależnie od tego co to za wałek już po toczeniu może być gotowe). Naddatki, posuwy,narzędzia są w poradniku tokarza Dudika albo Tokarstwie Jaworskiego.

Jak dobrze kojarzę, to praca inżynierska musi mieć chyba 30 stron minimum. Zastanawiam się jak się tu rozpisać na te 30 stron o czymś takim.


Autor tematu
PanGeralt
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2018, 05:16

Re: Poszukuje książek o projektowaniu procesu technologicznego obróbki wałka

#3

Post napisał: PanGeralt » 17 sty 2018, 12:00

No właśnie o to chodzi, że się muszę jakoś rozpisać więc potrzebuje paru książek z których będę mógł trochę wody polać żeby uzyskać potrzebna objętość pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”