Oleje TUB-32

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
Anemic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 12:30
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

Oleje TUB-32

#1

Post napisał: Anemic » 03 maja 2017, 12:36

Witam.
Niedawno nabyłem w.w tokarkę, jestem teraz na etapie dobierania oleju. W DTR wpisany jest olej o lepkości 1.7-2.2°E/20°C, jaki współczesny olej spełnia te wymagania ? I drugie pytanie, jakie oleje maszynowe zastosować do smarowania skrzynki suportowej oraz reduktora.



Tagi:

Awatar użytkownika

Alvar4
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1360
Rejestracja: 18 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Okolice Łodzi

#2

Post napisał: Alvar4 » 03 maja 2017, 20:22

Ja ostatnio stałem się szczęśliwym posiadaczem TUB 25 (mniejsza siostra TUB 32) i też szukałem i porównywałem co tam zalać. Z tego ci się orientowałem do suportu i do reduktora możesz lać olej maszynowy LAN 40. Do wrzeciona trzeba zalać olej wrzecionowy. Patrzyłem na tańsze zamienniki wrzecionowego i parametrami podpasował mi olej hydrauliczny o lepkości 10. Fabryka w tamtych latach zalecała olej o lepkości 8. Jako zamiennik oleju wrzecionowego DTR podaje mieszankę oleju turbinowego rozcieńczonego nafta do odpowiedniej lepkości.
Obrazek


Autor tematu
Anemic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 03 maja 2017, 12:30
Lokalizacja: Nowe Skalmierzyce

#3

Post napisał: Anemic » 04 maja 2017, 19:15

I właśnie się zastanawiam czy Twój nie będzie za gesty, chociaż z drugiej strony pytanie, czy będę rozkręcał ją do takich obrotów, przy których ten olej się nie nada. Byłem w sklepie z olejami i powiedzieli mi, że ludzie najczęściej biorą olej lan 46.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”