Budowa tokarki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Armstec
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 482
Rejestracja: 02 maja 2014, 04:04
Lokalizacja: Wrocław

#51

Post napisał: Armstec » 31 sie 2016, 15:57

szopenn pisze:więcej bo nawet już zastygnięty beton potrafi odpowietrzyć :mrgreen:
wierze bo mam jedną chinke i tez to potrafi, nawet moze przywracac go ponownie do postaci płynnej

są modele tak zaawansowane że robią jako geo-sonar nawet bez kamieni zalozonych
(ja mam taki z osią ugiętą pod kątem na obu koncach po kilka stopni do tego mimosrodową ! fabryka musiala chyba sie specjalnie postarac bo nie latwo wykonac taką oś )
zauważcie os jest wykonana bez nakiełków to juz daje do myslenia
Obrazek



Tagi:


DOHC
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 893
Rejestracja: 06 kwie 2007, 19:12
Lokalizacja: Pionki

#52

Post napisał: DOHC » 31 sie 2016, 21:48

Ja jako osoba która zrobiła już frezarkę z betonu powiem że moim zdaniem da się zrobić bardzo sztywną maszynę, w tym wypadku tokarkę z betonu/epoxybetonu, natomiast napewno nie jest to właściwe zadanie dla kogoś bez rozbudowanego parku maszynowego. Samo wytoczenie wrzeciona + zrobienie wrzeciennika (sensownego) wymaga kilku maszyn.

Pozdrawiam


pitsky
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 470
Rejestracja: 06 maja 2005, 09:58
Lokalizacja: lublin

#53

Post napisał: pitsky » 05 wrz 2016, 13:37

samodzielnie zbudowana tokarka 1,5m - tak to może wyglądac w praktyce (tez na wałkach).
http://olx.pl/oferta/tokarka-uniwersaln ... 196e26a6e1 pozostawiam bez komentarza.


Atrix
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 55
Rejestracja: 25 maja 2015, 22:47
Lokalizacja: Polska

#54

Post napisał: Atrix » 19 wrz 2016, 21:58

Zrobiłem już dwie tokarki. Jednak żadnego łoża z wałków, a tym bardziej o długości toczenia 1500mm.
Jeżeli już chcemy zrobić ustrojstwo to łoże można zrobić z szyn kolejowych. Jednak trzeba łoże po spawaniu frezować, inaczej będzie kiszka. Ja zrobiłem z prowadnic od wciągarki. Są utwardzane i frezowane. Stoją na blasze stalowej o grubości 15mm. Suport zrobiony z blach stalowych o średnicy 15mm i 20mm. Posiada regulację luzów w trzech poziomach. Waży około 50kg. Całość waży około 150kg. Przy konstrukcji konika zastosowałem tuleję i tłoczysko podnośnika . Stół pod tokarkę zrobiony z kątowników i jest za mało stabilny. Myślę o zalaniu całości stołu betonem. Silnik 1,5KW, obroty wrzeciona około 200 - 250 najlepsze okazały się przy obróbce stali i żeliwa. Wiór 3mm idzie bez problemu.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”