Tokarka CNC - od początku

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
dafi91
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:16
Lokalizacja: Kraków

Tokarka CNC - od początku

#1

Post napisał: dafi91 » 16 sty 2016, 10:41

Dzień dobry wszystkim.
Chciałbym się zając tokarkami CNC i w związku z tym mam kilka Pytań odnośnie tych maszyn. Szukałem po internecie, pisałem do producentów ale nie zawsze znalazłem taką odpowiedź na jakiej mi zależało dla tego chciałbym parę wątpliwości rozwiązać w tym temacie. Jeśli pomożecie?

Jeśli chodzi o pierwsze pytanie to brzmi ono następująco.
Mam wykonać serię elementów z pręta aluminiowego. I czy jak włożę do tokarki pręt o długości 1m to po obrobieniu elementu 35mm on się przesunie czyli czy taka tokarka ma posuw pręta czy muszę do tego mieć specjalny podajnik pręta?

Jakiego programu użyć do zaprojektowania elementu i ścieżki na komputerze a następnie przekonwertowanie go na program do tokarki i umieszczenie go np w jej pamięci np za pomocą pen drive lub kart? czy istnieje w ofóle taka możliwość?

jaki program symulujący polecacie do podkształcenia się w toczeniu? Najlepiej żeby podawał czas wykonania elementu. Mam niby CNC simulator ale czy to nie jest bardziej zabawowy program?

Pozdrawiam



Tagi:


Patyk69
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 29 mar 2013, 20:27
Lokalizacja: Stalowa Wola

#2

Post napisał: Patyk69 » 16 sty 2016, 11:05

zalezy jak szybko chcesz to robic
jezeli bardzo szybko to przydala by sie tokrka z podajnikiem preta jezeli nie to tniesz na pil a potem pojednej sztuce na maszyne zakladasz

ja korzystam z cimco 6.1 jesli nie chceesz kupowac to mozesz sciagnac wersje 30 dniowa u mnie sie to sprawdza

maszyna to zalezy jaka ja robie na fanucu i wiekszoosc detali przez cykle

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 16 sty 2016, 14:25

Do podawania pręta masz 2 opcje albo chwytak tak jak tu zrobiłem (można kupić fabryczne chwytaki)
albo podajnik pręta

Do tworzenia programu i symulacji (z czasem obróbki) potrzebujesz program typu CAM np. masterCAM oczywiści to nie są tanie rzeczy ...
Na proste przedmioty np. to programy ręcznie robię
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
dafi91
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 04 sie 2014, 10:16
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: dafi91 » 16 sty 2016, 20:19

A jaką maszynę z podajnikiem polecacie? W glownej mierze obrabiany bedzie material ALU troche nierdzewki i stali.


MacGregor
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 254
Rejestracja: 12 wrz 2006, 20:14
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: MacGregor » 15 lut 2016, 09:21

dafi91 pisze:A jaką maszynę z podajnikiem polecacie? W glownej mierze obrabiany bedzie material ALU troche nierdzewki i stali.
Tu niestety nie ma złotego środka, wiele czynników ogranicza wybór, średnica materiału wykorzystywanego do obróbki, parametry obróbki. Podajniki też są różne od różnej długości do sposobu pracy (mechaniczne, hydrauliczne,całkowicie sterowane przy udziale sterownika maszyny, do całkowicie prostych bezwładnościowych).
Także są maszyny małe sprytne jak i potężne kolosy, zależy co komu potrzebne.
POZDRAWIAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”