Tuc 40 Luzy na suporcie

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

rc36
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2264
Rejestracja: 11 kwie 2014, 01:25
Lokalizacja: Bliskie okolice Bydgoszczy

#11

Post napisał: rc36 » 10 sty 2016, 23:44

roger18sx pisze:Co sądzicie o splanowaniu stalowego teownika na szlifierce do płaszczyzn. Bo w okolicy raczej nie znajdę a o stole traserskim to w bieszczadach pomarzyć można.
Lepszy był by dwuteownik i przy szlifowaniu nie żałować chłodziwa i potrzebna jeszcze dokładna szlifierka o którą nie tak łatwo.



Tagi:


zdzicho
Posty w temacie: 2

#12

Post napisał: zdzicho » 11 sty 2016, 18:38

Teownik łatwiej złapać w imadło,a tylko tak można zrobić to dobrze . Chyba ,ze ma separatory ,w co wątpię. Jak mu się uda wyszlifować w 0,02 (co osiągnięciem nie jest) ,to wystarczy do takiej roboty. Potem i tak musi doskrobać sanki do tego co mu wyjdzie ze skrobania wg wzornika..


Heniek666
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 01 sty 2016, 16:25
Lokalizacja: białogard

#13

Post napisał: Heniek666 » 11 sty 2016, 19:01

Jeśli chcesz zalać to żywicą/ spoiwem to wiadomo -wszystko trzeba odtłuścić i przelecieć miejsce zalania grubym papierem lub nawet delikatnie kątówką, chodzi wyłącznie o pozostawienie grubych rys i odtłuścić.
Spróbuj na sucho odizolować drugą powierzchnię styku zwykłą szeleszczącą reklamówką z marketu/ biedronki. Odseparuje klej.żywicę od detalu a po wyschnięciu folia odejdzie. Grubość folii to 8setek.
Robisz to na mokro na docelowym elemencie.
Fachowym sposobem było by użycie separatora w wosku lub płynie który nakłada się kilkukrotnie. Odseparujesz od obklejanego elementu i nic nie trzeba obrabiać prócz naddatków. :wink:


Autor tematu
roger18sx
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 5
Posty: 71
Rejestracja: 19 lip 2008, 00:55
Lokalizacja: sanok

#14

Post napisał: roger18sx » 11 sty 2016, 22:02

Jak kleiłem suport względem łoża to łoże posmarowałem smarem i było dobrze.Klejenie pewnie sobie odpuszczę no chyba że mi skrobanie nie podejdzie ale ze jestem wybitnie cierpliwy to myślę ze dam rade.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”