Einhell MTB3000 contra Proma SM 250E

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#11

Post napisał: clipper7 » 31 gru 2007, 10:22

Jeszcze raz przemyśl zakres planowanych prac tokarskich. Jeżeli planujesz obróbkę tylko małych przedmiotów (np. jesteś modelarzem), i nic więcej, masz mało miejsca w swoim pokoju, nie masz warsztatu, garażu, piwnicy, strychu (niepotrzebne skreślić), nie interesuje Cię budowanie maszyn CNC i inne "większe " prace mechaniczne, to kup małą tokarkę klasy 250-300 mm w kłach.

Jeżeli chcesz mieć nową, dużą tokarkę stołową, dosyć dokładną i stabilną, klasy 500 mm w kłach, za rozsądną cenę, to kup Nutool'a. Do tej pory nikt z kolegów nie narzekał. Wiem, że koledzy z forum używają ją w pokoju w bloku, ja mam ją w garażu i to jest chyba lepsze rozwiązanie, inaczej musisz mieć b. miłych sąsiadów.

Możesz też kupić tokarkę używaną, ale wtedy przed zakupem sprawdź osobiście jej stan i wyposażenie.

I to chyba wszystko, co można doradzić w tej sytuacji, decyzję i tak musisz podjąć Ty.

Szczęśliwego Nowego Roku

:lol:


Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Tagi:


Autor tematu
maszynista
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2007, 09:45
Lokalizacja: sudety

#12

Post napisał: maszynista » 31 gru 2007, 10:36

Hmm,dziękuję Panowie, bo Pań chyba tutaj jak na lekarstwo?
Silnik w opti to wg instrukcji 600W, fakt ze waży 3 razy mniej.
Nutool kosztuje 3090pln
Opti 3698 pln.

Do czego potrzebuje?
do "zabawy", modelarstwa, czasami coś do swoich maszyn przetoczyć, dotoczyć, poza tym od kiedy pamiętam tokarka była moją pasją a raczej to że z taką łatwością można skrawać metale.
Miejsce mam, warsztat mam, sąsiadów ma ok.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: clipper7 » 31 gru 2007, 13:08

maszynista pisze:Do czego potrzebuje?
do "zabawy", modelarstwa, czasami coś do swoich maszyn przetoczyć, dotoczyć, poza tym od kiedy pamiętam tokarka była moją pasją a raczej to że z taką łatwością można skrawać metale.
Miejsce mam, warsztat mam, sąsiadów ma ok.
To ja doradzam Nutoola, pamiętaj, że z długości toczenia w kłach dużo odchodzi przy innych pracach tokarskich (dużo zajmuje uchwyt tokarski, ew. kieł obrotowy czy uchwyt wiertarski z wiertłem), tak że z 200 lub 300 mm niewiele zostaje. O cenę potarguj się z kierownikiem działu w LM i bierz tylko zapakowany towar ( nie z wystawy, chyba że znacznie obniżą cenę, spis wyposażenia jest na forum).
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ


Autor tematu
maszynista
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2007, 09:45
Lokalizacja: sudety

#14

Post napisał: maszynista » 31 gru 2007, 13:13

Dziękuję, dzwoniłem, we Wrocławiu są 2 sztuki, cena do negocjacji, przez telefon 5%, na miesjcu jak będzie KIEROWNICZKA sekcji może więcej, a najlepoej podobno czekać do 10 I, bo ma być jakaś promocja na narzędzia.

Do marcosty dzwoniłem także, i śmiechu warty rabat w wysokosci 3% co daje jakieś 90pln, niech się wypchają. Ponadto, nie zgadza sie opis w katalogu z tym co podają przez telefon, m.in kieł wg katalogu ma być obrotowy, a dostarczany jest stały.


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#15

Post napisał: ARGUS » 05 sty 2008, 14:00

To jak się zdecydujesz na zakup to pochwal się
może jakieś swoje uwagi
zawsze to pomoc dla innych nie zdecydowanych :-)

Pozdrowienia w nowym AD 2008 roku
:-)


Autor tematu
maszynista
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 10
Rejestracja: 27 gru 2007, 09:45
Lokalizacja: sudety

#16

Post napisał: maszynista » 05 sty 2008, 14:17

Jeśli się zdecyduję, na pewno wkleję zdjęcie, natomiast moje doświadczenie tokarskie jest zerowe, stąd, uwag nie będzie, więcej zaś pytań, za które pewnie dostanie mi sie opieprz.
Wiem natomiast, że po zakupie, bedę prosił kogoś o wykonanie CNC dla mnie i mojej tokarki.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”