Tokarka nieznanej produkcji pomocy

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
nowy20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2015, 12:41
Lokalizacja: Przedbórz

Tokarka nieznanej produkcji pomocy

#1

Post napisał: nowy20 » 25 paź 2015, 14:01

Witam wszystkich. Kupiłem niedawno tokarke uniwersalną. Tokarka nie jest w pełni sprawna, albowiem brakuje w niej kilku kół zębatych w gitarze. Głownym moim problemem na początek jest to iż nie wiem co to za model tokarki. Musze to wiedzieć żeby móc dalej działac. Proszę o pomoc mam wielka nadzieje ze ktoś mi w końcu pomorze. Bo długo już szukam informacji i nic. Na silniku jak i na pokrywie wiednieje ten sam symbol z czego można wnioskować ze tokarka jest polskiej produkcji. Tylko tyle wiem. Dołączam także zdjęcia i proszę o pomoc.
Załączniki
77777.jpg
8888888.jpg
9999999.jpg



Tagi:

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#2

Post napisał: pioterek » 26 paź 2015, 10:13

Fabryka Silników Elektrycznych Tamel w Tarnowie. Zakłady
Wytwórcze Silników Elektrycznych
M-7 w Tarnowie ul. Elektryczna 6
33-100 Tarnów

http://www.tamel.pl/o-nas/historia/

Natomiast wygląda na to, że tokarki budowano w zakładzie pod adresem Ul. Kochanowskiego 30
33-100 Tarnów

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zakłady_M ... rnów”

Gdyby tak te zdjęcia były wyraźniejsze, to łatwiej by można rozpracować temat, a tak to można mieć poważne wątpliwości o jakie logo koledze chodzi. Bardziej szczegółowy opis konstrukcji tokarki i więcej zdjęć pomogły by zapewne w udzieleniu odpowiedzi. Brakujące koła zębate można zastąpić innymi, aby jednak wiedzieć jakie one powinny być, trzeba je obliczyć na podstawie konstrukcji pozostałych elementów maszyny, ale trzeba by tutaj ujawnić szczegóły konstrukcyjne. Takie lipne zdjęcia w tym wypadku niewiele dają. A właściwie co to są za zdjęcia w jakim formacie skoro 9999999.jpg Plik ściągnięto 8 raz(y)
97,42 KB zciągam jako xt_9999999_897.jpg.pagespeed.ic.prC_XxMgvu.webp 400x225
10.7 kB nie nadający się do obejrzenia?


Autor tematu
nowy20
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 25 paź 2015, 12:41
Lokalizacja: Przedbórz

#3

Post napisał: nowy20 » 26 paź 2015, 19:49

Witam. Przepraszam za jakość zdjęć i za niewielką ilość informacji mam mało czasu i postaram sie dorzucić jakieś zdjęcia w weekend. Dziękuję bo to co pan napisał nadało sprawie kierunek. Na tabliczce silnika jak i na puszce styczników tokarki jest logo w którym widnieje wyraźny znak M-7. Także to raczej będzie to.

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#4

Post napisał: pioterek » 28 paź 2015, 00:19

To do brakujących informacji podaj jeszcze rok produkcji jaki jest na tej tabliczce silnika.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”