OUS-1 automatyczny posuw

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#11

Post napisał: panzmiasta » 25 lut 2013, 14:30

Andrzeju wyliczenie jak najbardziej poprawne ale obejrzyj dokładnie film , zbieranie 0,05mm na stronę w dodatku z tak małym posuwem jak dla mnie jest bardzo ,bardzo wolno . Naostrzenie na "żyletę " noży istotnej zmiany nie uczyni . Przykład z innej beczki :

Oprócz tokarek zajmuję się też "audiofilstwem " , w moim decku główny silnik napędzający taśmę magnetofonową posiada wstępne przełożenie 1 do 15tu , zajmuje się tylko stabilnym kręceniem taśmy magnetofonowej . Jego moc to 10 W , nie muszę dodawać chyba niczego więcej ...


perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam

Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#12

Post napisał: MlKl » 25 lut 2013, 14:45

Wszystko zależy od potrzeb i możliwości. Ja też na początku miąłem mało watów, i jakoś rzeźbiłem nawet w stali. W tej chwili watów dołożyłem, i nadal mało... Ale to nie oznacza, że nic zrobić nie mogę - to raczej dyskomfort, bo za wolno, albo że czegoś się nie da, bo watów brakuje. Ale do samego toczenia nie trzeba ich znowu tak wiele.

Awatar użytkownika

panzmiasta
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 788
Rejestracja: 17 gru 2011, 18:13
Lokalizacja: MALBORK

#13

Post napisał: panzmiasta » 25 lut 2013, 15:09

Cytuję:
"...co do posowu na najnizszym napieciu w minute przejezdza 8,5mm a na najwyzszym w minute 33mm "

Biorąc nawet cienki i długi wałek 30/260mm i posuw 8,5m to hmm jak by to nazwać zabielenie całości zajmie ponad 30min . Nie ma też żadnej różnicy pomiędzy cenami silników o mocach 5 , 10 czy 20w . Oczywiście nie musimy być wszechwiedzący od razu , warto dokonywać prób ale też fajnie [ dla mnie lepiej ] uczyć się na błędach innych .
Dzięki temu tematowi odkryłem coś bardzo ciekawego , jeden kolega podsunął mi przypadkiem dość ciekawy profi pomysł . Zresztą ty Miki też ... ale to jeszcze dłuższa droga do realizacji się robi , ech te "tworzenie " :grin:
perfekcyjna B. S. , OUS 1 - Oświęcim 1066/72r; Pozdrawiam


Autor tematu
stevie
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 16 lis 2008, 14:39
Lokalizacja: Jaworzno

OUS-1 automatyczny posuw

#14

Post napisał: stevie » 25 lut 2013, 16:05

witam

co do czasu toczenia to nie ma dla mnie to wielkiego znaczenia ja na tej tokarynce nie zamierzam zarabiec a toczyc cos dla siebie. Do tego czasu to zawsze moge sobie zgrubnie zebrac "reka" a potem delikatnie posuwem . Co do zabierania to dziś na ostrym nozu z fi30 zbieralem 0,7mm na strone a na fi16 2mm na strone więc chyba to nie jest to takie slabe

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”