Pojemnosci układów smarowania w TUM-25 B

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
bodek1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 18 gru 2010, 20:12
Lokalizacja: Koszalin

Pojemnosci układów smarowania w TUM-25 B

#1

Post napisał: bodek1 » 18 gru 2010, 20:31

Witam.
Muszę wymienić olej w tokarce jak w temacie, ale w DTR nie znalazłem pojemności układów( jest rodzaje olejów, którędy wlać i spuścić), ale co do pojemnosci napisane jest tylko żeby nalać do odpowiedniego poziomu na wskażniku. Wiem,że można poprostu nalać i jak bedzie za malo to dolać ( dokupić). Potrzebne mi są pojemności ukladów poniewaz moja tokarka "służy" w wojsku, a w wojsku wszystko trzeba najpierw zapotrzebować .....dlatego opcja lania do kreski nie wchodzi w grę.
Przy okazji jakby był ktoś tak miły prosiłbym o podanie jakiegoś dostępnego w handlu odpowiednika olejów jakie zaleca DTR ( olej maszynowy 26 i 40).

Jeśli napisałem coś durnego to sory, proszę się nie czepiać. Nie jestem tokarzem.
Z góry dzięki.



Tagi:


kolegab
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2013, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: kolegab » 12 gru 2013, 01:06

Podstawowe pojemności spotykane na naszym rynku to 1, 3.6, 5, 6 oraz max. 12 litrów odpowiednio 1 litr dla systemu rezystacyjnego, 3.6 oraz 6 dla jednoliniowego średniociśnieniowego np. z pompą CME raz 5, 6 lub 12 litrów z pompą MPT. Są również inne pojemności, http://www.gacol.pl/m,245,uklady-centra ... wania.html pozdrawiam.

Awatar użytkownika

warczp
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 75
Rejestracja: 30 wrz 2013, 11:59
Lokalizacja: Swarzędz

#3

Post napisał: warczp » 12 gru 2013, 06:28

kolegab pisze:Podstawowe pojemności spotykane na naszym rynku to (...)
Przecież to chodzi o pojemności faktycznie występujące na maszynie, a nie o dodatkowe układy!


mkrawcz1
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 21
Rejestracja: 18 lis 2010, 10:40
Lokalizacja: Warszawa-Wilanów

#4

Post napisał: mkrawcz1 » 12 gru 2013, 09:07

Odgrzebałeś wątek-trupa sprzed prawie trzech lat...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”