Czy ktoś to dla mnie wykona?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
mobok
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:15
Lokalizacja: Kielce

#21

Post napisał: mobok » 02 paź 2010, 23:02

maga11 pisze:
mobok pisze:Takie kółeczka mam i są badziewne, poza tym jeżeli miałbym tam wcisnąć łożysko to byłoby duużo zabawy z rozwiercaniem kółeczka.
Ok, tylko powinieneś sobie zdawać sprawę z 2 rzeczy:

1) Musisz określić z czego mają być te kólka, bo na razie to nie wiadomo

Z PEEKu ostatecznie.

2) Jeśli zlecasz ich wykonanie wg własnego projektu, to na pewno będą kosztować więcej niż te dostępne w sklepie w sieci, produkowane masowo.

Wtedy kupię masowo i cena będzie niższa.

W innym przypadku zostaje to co koledzy radzili, samodzielna próba wytoczenia z pomocą małego silniczka lub wiertarki.

pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#22

Post napisał: MlKl » 03 paź 2010, 03:20

A masz ten PEEK? Bo ja nie mam, i nie planuję mieć. Kupisz metr wałka, zapłacisz z przysyłką stówkę i zrobisz cztery kółeczka? Wyjdzie ci "tanio".

Dobra rada - rozejrzyj się za materiałem, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom - odpadów plastiku jest multum, a tobie potrzeba malutkich kawałków. Potem opracuj sobie własną technologię toczenia - do tego nie jest potrzebna tokarka. To mięciutki materiał, i da się go toczyć jak drzewo - dłutkiem i pilnikiem. Napędem może być np dremelek.


Do seryjnej produkcji bym sobie zrobił wiertło 4mm z końcówką zeszlifowaną na 1,5 - ale do czterech kółek nie bardzo się opłaca tak rzeźbić. Można nawiercić na 1,5 mm głębiej, i wlot rozwiercić na 4 - nawet jak wyjdzie ciut niecentralnie, to i tak się da na ośkę założyć, naddatek się sam wytrze. potem nakładasz taki prefabrykat na ośkę napędu i doszlifowujesz zewnętrzny kształt na papierze ściernym.

Zapomnij o zleceniu tego komuś - jak ktoś się podejmie zrobić cztery sztuki, to zaśpiewa za to ze stówkę.


Autor tematu
mobok
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:15
Lokalizacja: Kielce

#23

Post napisał: mobok » 03 paź 2010, 13:03

MlKl pisze:A masz ten PEEK? Bo ja nie mam, i nie planuję mieć. Kupisz metr wałka, zapłacisz z przysyłką stówkę i zrobisz cztery kółeczka? Wyjdzie ci "tanio".

Dobra rada - rozejrzyj się za materiałem, który będzie odpowiadał twoim wymaganiom - odpadów plastiku jest multum, a tobie potrzeba malutkich kawałków. Potem opracuj sobie własną technologię toczenia - do tego nie jest potrzebna tokarka. To mięciutki materiał, i da się go toczyć jak drzewo - dłutkiem i pilnikiem. Napędem może być np dremelek.


Do seryjnej produkcji bym sobie zrobił wiertło 4mm z końcówką zeszlifowaną na 1,5 - ale do czterech kółek nie bardzo się opłaca tak rzeźbić. Można nawiercić na 1,5 mm głębiej, i wlot rozwiercić na 4 - nawet jak wyjdzie ciut niecentralnie, to i tak się da na ośkę założyć, naddatek się sam wytrze. potem nakładasz taki prefabrykat na ośkę napędu i doszlifowujesz zewnętrzny kształt na papierze ściernym.

Zapomnij o zleceniu tego komuś - jak ktoś się podejmie zrobić cztery sztuki, to zaśpiewa za to ze stówkę.
Jednak są dobrzy ludzie. Napisała do mnie pewna osoba, że zrobi mi kółeczka za 80 gr za sztukę przy 50 sztukach. Myślę, że się opłaca, kółeczka przecież kupią też znajomi jeżeli będą dobre.
MlKl masz dobre pomysły ale zupełnie nie wiem jak się za to zabrać, może dałbym radę ale pewnie równe i tak nie wyjdą bo na oko to się nie da. Pewnie wyszłyby jakieś jajowate.


mike217
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1167
Rejestracja: 23 kwie 2008, 20:56
Lokalizacja: bydgoszcz

#24

Post napisał: mike217 » 04 paź 2010, 00:28

Kurde ale wy problemy macie, robota zegarmistrzowska? nieosiowosc.. straszne wręcz.. zadanie. Ja bym te kołka wytoczył z duralu, moge Ci takie zrobic po 5 zł sztuka, każde bedzie osiowe a łozysko ciasno pasowane . specjalizukje sie w takich duperelach miniaturowych ale za 80 groszy nawet nie będe noża zkładać. Co do filmu to wole nic nie pisać, noz jak kołek przy przecinaniu cały wałek : ucieka. Załosne.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#25

Post napisał: dziabi3 » 20 paź 2010, 20:08

kolega najlepiej jakby wstawił rysunek z wymiarami

mógłbym się podjąć wykonania tych kołeczek na małej tokarce cnc wszystko robione za jednym mocowaniem

tylko ile sztuk wchodzi w grę , przynajmniej 100?

jeśli tak to możemy się dogadać

ale jeśli to ma być 10 sztuk po 80groszy jak kolega wyżej pisze to nawet nie warto podchodzić do komputera żeby napisać program

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 5
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#26

Post napisał: MlKl » 21 paź 2010, 23:11

Toć to dawno zostało powiedziane - on potrzebuje 4 sztuki. Słownie sztuk cztery. I najlepiej właśnie po 80 groszy... Samo założenie noża więcej kosztuje.

Nie chodzi o problem z wykonaniem dla fachowca. Próbowaliśmy wytłumaczyć, jak to zrobić we własnym zakresie.


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#27

Post napisał: dziabi3 » 23 paź 2010, 04:42

a to ok
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)


Autor tematu
mobok
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 8
Posty: 21
Rejestracja: 01 paź 2010, 22:15
Lokalizacja: Kielce

#28

Post napisał: mobok » 28 lis 2010, 13:57

MlKl pisze:Toć to dawno zostało powiedziane - on potrzebuje 4 sztuki. Słownie sztuk cztery. I najlepiej właśnie po 80 groszy... Samo założenie noża więcej kosztuje.

Nie chodzi o problem z wykonaniem dla fachowca. Próbowaliśmy wytłumaczyć, jak to zrobić we własnym zakresie.
Nie no, może być ok. 60 sztuk. sprzedam najwyzej

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”