Tokarka Tur 710 MN problem z oprogramowaniem

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
xml2000
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 26 cze 2006, 16:28
Lokalizacja: Łomża

Tokarka Tur 710 MN problem z oprogramowaniem

#1

Post napisał: xml2000 » 26 cze 2006, 16:31

tak jak w temcie mam problem z pewną funkcją w tej tokarce mianowicie na dole ekranu miga mi komunikat przesów ręczny i nie mogę sobie przypomnieć gdzie aktywowałem tą funkcję sterownik to sinumerik 810 jeżeli będą jeszcze potrzebne informacje to dajcie znać. kółka ręczne są oczywiście wyłaczone a sterownie przyciskami też .

[ Dodano: 2006-06-27, 08:13 ]
temat do zamknięcia problem rozwiązany



Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 29 cze 2006, 20:47

Witam,

Tak sie sklada, ze zajmuje sie serwisowaniem maszyn TUR MN.

Zapewne juz do tego doszedles, ale moze cos uzupelnie: Przesuw reczny zapamietywany jest w Offset ( widoczny po przycisnieciu ">"). Tam go mozesz skasowac. Nie wiem czy zauwazzyles kiedy sie to dzieje? Po prostu miales aktywny program ( Aktywny "CYCLE START") i w takim ukladzie aktywowales kolka reczne ( znaczek mercedesa :) ) i przesunales suportem w czasie trwania programu.

Taki efekt nie jest przypadkowy tylko zamierzony, aby mozna bylo w czasie wykonania programu dokonac korekcji przesuwajac suportem. Podczas normalnej pracy kolka sa automatycznie odlaczane ( gasnie dioda nad przyciskiem mercedesa) aby nie bylo mozliwe przypadkowe przesuniecie.

Jezeli juz musisz przerwac program i odjechac narzedziem to wciskaj najpierw Cycle Stop a kolka aktywuja sie same (oczywiscie jezel byly wczesniej wlaczone)

Pozdrawiam

Jezeli mialbys jescze jakies problemy z TUR-em to prosze o kontakt :

Tel 071 36 09 422 lub na komorke 0694 497 369

Chetnie pomoge nawet jezeli maszyna jest juz po gwarancji.

[ Dodano: 2006-06-29, 20:48 ]
Witam,

Tak sie sklada, ze zajmuje sie serwisowaniem maszyn TUR MN.

Zapewne juz do tego doszedles, ale moze cos uzupelnie: Przesuw reczny zapamietywany jest w Offset ( widoczny po przycisnieciu ">"). Tam go mozesz skasowac. Nie wiem czy zauwazzyles kiedy sie to dzieje? Po prostu miales aktywny program ( Aktywny "CYCLE START") i w takim ukladzie aktywowales kolka reczne ( znaczek mercedesa :) ) i przesunales suportem w czasie trwania programu.

Taki efekt nie jest przypadkowy tylko zamierzony, aby mozna bylo w czasie wykonania programu dokonac korekcji przesuwajac suportem. Podczas normalnej pracy kolka sa automatycznie odlaczane ( gasnie dioda nad przyciskiem mercedesa) aby nie bylo mozliwe przypadkowe przesuniecie.

Jezeli juz musisz przerwac program i odjechac narzedziem to wciskaj najpierw Cycle Stop a kolka aktywuja sie same (oczywiscie jezel byly wczesniej wlaczone)

Pozdrawiam

Jezeli mialbys jescze jakies problemy z TUR-em to prosze o kontakt :

Tel 071 36 09 422 lub na komorke 0694 497 369

Chetnie pomoge nawet jezeli maszyna jest juz po gwarancji.

[ Dodano: 2006-06-29, 20:49 ]
sorki za tego klona....
jakis blad mi wyskoczyl....

Gelos
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”