jaki kształt plytki do jakiego toczenia..

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#11

Post napisał: Mariuszczs » 09 kwie 2009, 10:14

mike217 ja na składakach toczę - dużo mam np krążków z wypalanej blachy. Często przy toczeniu takich lubi się wykruszyć płytka, wiec odjeżdzam suportem w tył, obracam płytkę i toczę dalej - wymiar się nie zmienia ani nic. To jest zaleta duża.
Dobre płytki żadko się wykruszają - wystarczą polskie w sumie, byle by były w paczce bo jak kupowałem na sztuki to padały jak muchy. Niewiem ale podejrzewam że się obijały o siebie często u chandlarza i potem się sypią szybko.
Z SW raczej nie korzystam - zawsze spaliłem no przecinaki. Przy przecinaniu włanczam posów i płytka nawet nie chłodzona da rade.
Z lutowanych tylko przecinaka używam, jest szeroki dlatego wolę na płytkę wymienną 3 mm. Tylko mi się trafił na płytki 150.15 i ciężko o nie tanio.



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#12

Post napisał: CNCRob » 09 kwie 2009, 10:25

Mariuszczs, zapominasz o jednym waznym elemencie, przy plytkach wazny jest gatunek weglika.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#13

Post napisał: clipper7 » 09 kwie 2009, 11:19

Dyskusja o przewadze noży składanych nad HSS i odwrotnie przypomina dyskusję o wyższości Świąt Wielkiej Nocy nad Świętami Bożego Narodzenia. Ja w 90% przypadków toczę płytką i jest OK. W wypadkach szczególnych oczywiście stosuję inne noże ( HSS, lutowane). Jako "konie robocze" stosuję noże PAFANY na płytki trójkątne z nakładanym łamaczem - tanio i dobrze.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#14

Post napisał: CNCRob » 09 kwie 2009, 11:49

z tego co ja zauwazylem pytanie w temacie dotyczy jedynie nozy skladanych i nikt nie pytal czy sa one lepsze czy gorsze niz HSS wiec nie rozumiem tych wypocin...
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#15

Post napisał: Mariuszczs » 09 kwie 2009, 15:06

Draco - oczywiście gatunek. Staram się dobierać jak wiem jaki materiał. Jednak np w nożach do planowania wcale nie zmieniałem jeszcze płytek i niewiem jakie są i jest cały czas tak jak ma być. Trudno w przypadku amatora mieć dużo gatunków płytek - pojawia się paczka na allegro za 20 zł np płytek TNMG 16 to kupuje :) .
W sumie to nie testowałem nigdy ( poza wytaczakiem ) płytek z nakładanym łamaczem. Na tyle ile mi silnik 5,5 kW pozwala to na płytkach z wyprasowanym łamaczem daje rade zagłębić się do prawie 1cm przy małym posuwie. Dlatego mogę polecić od razu takie.

Jeden nóż wytaczak na płytkę sam zrobiłem. Chyba jest to 10 mm trzonek. Nie miałem czym wytoczyć we wrzecionie z wiertarki bo twarde to przerobiłem na płytkę. Używam go teraz często jak mi duży wytaczak nie wchodzi na początku.

Obrazek


rumar72
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:28
Lokalizacja: lublin

#16

Post napisał: rumar72 » 09 kwie 2009, 21:43

witam ja tez mam sporo toczenia z wypalanej blachy i st i 45 uzywam płytek WNMG mitsubishi w st idą jak w masło i są nię do zdarcia a w 45 idą na mokro

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#17

Post napisał: CNCRob » 10 kwie 2009, 11:52

rumar72 pisze:WNMG mitsubishi
kiedy w koncu zrozumiecie, ze nie liczy sie producent plytek lecz gatunek plytki. jesli zle dobierzesz gatunek to i na sandvika bedziesz narzekal i gadal wszystkim, ze to sa zle plytki. jesli dobierzesz dobrze to pojdzie i ta plytka ktorej producenta uznawales wczesniej za jednego z najgorszych.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#18

Post napisał: gmaro » 10 kwie 2009, 11:57

Draco pisze:kiedy w koncu zrozumiecie, ze nie liczy sie producent plytek lecz gatunek plytki. jesli zle dobierzesz gatunek to i na sandvika bedziesz narzekal i gadal wszystkim, ze to sa zle plytki. jesli dobierzesz dobrze to pojdzie i ta plytka ktorej producenta uznawales wczesniej za jednego z najgorszych.
święte słowa :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


rumar72
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 6
Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:28
Lokalizacja: lublin

#19

Post napisał: rumar72 » 10 kwie 2009, 18:50

zgadzam się z wami bardziej mi chodziło o wmng bo odrazu załatwiam planowanie

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 7
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#20

Post napisał: CNCRob » 10 kwie 2009, 18:53

WNMG jest najkorzystniejsza cenowo plytka do toczenia zgrubnego jak i planowania. ma najwiecej narozy roboczych i stosunkowo niska cene.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”