Wybór tokarki

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.
Awatar użytkownika

GrafRamolo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 699
Rejestracja: 03 sty 2011, 23:18
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

#31

Post napisał: GrafRamolo » 20 mar 2015, 09:03

2 setki w tytanie? To ja byl leciał do sklepu sprzedawcę po rękach całować!!



Tagi:


Tomcyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

#32

Post napisał: Tomcyk » 25 mar 2015, 13:32

Witam

Pracuję jako tokarz w firmie zajmującej się obróbką metali. Mamy sporo klientów którzy wykonują u nas jakieś swoje drobne projekty. Dlatego zastanawiam się nad rozkręceniem własnego biznesu, gdzie mógłbym właśnie zajmować się cięciem i obróbką na mniejszą skalę. Przyzwyczaiłem się już trochę do maszyn, na których pracowałem dlatego zastanawiam się nad kupieniem czegoś podobnego. Ale może coś ciekawego wy mi polecicie?


zibi201
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 294
Rejestracja: 13 gru 2013, 20:07
Lokalizacja: Poznań

#33

Post napisał: zibi201 » 25 mar 2015, 15:33

Bez podania budżetu i oczekiwań (chociażby wielkość maszyny czy maksymalna wielkość obrabianych części) ciężko będzie coś doradzić...


darwin007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2015, 14:14
Lokalizacja: PL

#34

Post napisał: darwin007 » 25 mar 2015, 16:10

Witam,

ja też przymierzam się do zakupu jakiejś maszyny (tokarki CNC) i rozpoczęciu czegoś na własną rękę. Co możecie polecić do ceny 75 tys złotych, przy założeniu rozmiaru detalu dł: 500 mm fi: 250 mm, mniejsze też oczywiście wchodzą w grę, napędzane narzędzia byłyby też mile widziane.

Chodzi mi po głowie np Gildemeister CTX 400, bądź CTX 200. Możecie polecić jeszcze coś innego, bądź wyrazić opinię na ten temat?

Co możecie powiedzieć tak w ogóle o polskich maszynach typu: Tokarka TAE-35N bądź Barosz-Gwimet CKZ42?

Z góry dziękuję za odpowiedź


manfix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 153
Rejestracja: 27 lut 2015, 22:20
Lokalizacja: xxxxx
Kontakt:

#35

Post napisał: manfix » 25 mar 2015, 19:54

Witam kolego Tomcyk , ja proponuje obserwować Allegro , ja kupiłem tam swoje maszyny , nie dość że tanio , to dobre które zarabiają dla mnie pieniądze , czasem trzeba trochę poczekać , a czasem okazja jest od razu , mam trochę pracy , ale mogę dla Ciebie coś wypatrzeć , jakiej wielkości interesują Cię maszyny Pozdrawiam
https://www.youtube.com/user/manfiks/videos?disable_polymer=true
nie ważne czy ma 20 lat czy 63 lat niech mówi na TY , ale niech drugiego szanuje :)


Tomcyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

#36

Post napisał: Tomcyk » 25 mar 2015, 20:35

manfix pisze:Witam kolego Tomcyk , ja proponuje obserwować Allegro , ja kupiłem tam swoje maszyny , nie dość że tanio , to dobre które zarabiają dla mnie pieniądze , czasem trzeba trochę poczekać , a czasem okazja jest od razu , mam trochę pracy , ale mogę dla Ciebie coś wypatrzeć , jakiej wielkości interesują Cię maszyny Pozdrawiam
Dzięki za propozycję pomocy.
Bardziej interesuje mnie długość i średnica toczenia i roboczo założyłem sobie 500x300.
Co do samej kwoty to i tak myślę, że będę brał leasing, najważniejsze żeby klienci byli ale na poczatek wiem że miałbym trochę pracy, bo mógłbym cześć klientów "podebrać".

Zastanawiałem się np. nad Haasem, zwłaszcza jakimś powystawowym, bo można czasami złapać po sporych zniżkach. Co sądzicie, jakieś doświadczenia?


manfix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 153
Rejestracja: 27 lut 2015, 22:20
Lokalizacja: xxxxx
Kontakt:

#37

Post napisał: manfix » 25 mar 2015, 20:46

Powiem Ci tak , zaczynałem 4 lata temu swoją działalność ,przedtem pracowałem w dużym zakładzie i zdobywałem doświadczenie , i ogólnie nie narzekam , mam swoje pomysły i realizuję i sprzedaję , klienci przysyłają rysunki na maila , początki są trudne ale jakoś teraz idzie do przodu , mam już kilku stałych klientów i najważniejsze 34 lata praktyki Powodzenia Ci życzę ,jak coś to pisz Pozdrawiam
https://www.youtube.com/user/manfiks/videos?disable_polymer=true
nie ważne czy ma 20 lat czy 63 lat niech mówi na TY , ale niech drugiego szanuje :)


Tomcyk
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 6
Posty: 11
Rejestracja: 19 mar 2015, 13:53
Lokalizacja: Warszawa

#38

Post napisał: Tomcyk » 25 mar 2015, 21:03

Dzięki. Ogólnie muszę przyznać, że trochę strach jest, bo jakby nie patrzeć teraz jest regularna wypłata wiec jest komfort bezpieczenstwa psychicznego. Ale chciałbym jednak zarabiać sam na siebie, mam jakieś oszczędności to z głodu nie umrę.

Odnośnie maszyn - pracowałeś na Haasie? Słyszałem, że maszyna jest całkiem dobra i nie gubi dokładności z czasem, a jednak chciałbym już kupić coś na dłużej bo w koncu musi na siebie zarabiać


manfix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 153
Rejestracja: 27 lut 2015, 22:20
Lokalizacja: xxxxx
Kontakt:

#39

Post napisał: manfix » 25 mar 2015, 21:11

Nie pracowałem na Haasie , ja przechodziłem płynnie do działalności , pracowałem w firmie i raczkowałem u siebie ,znacznie łatwiej i spokojniej
https://www.youtube.com/user/manfiks/videos?disable_polymer=true
nie ważne czy ma 20 lat czy 63 lat niech mówi na TY , ale niech drugiego szanuje :)


andrzey520
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 19:41
Lokalizacja: wp

#40

Post napisał: andrzey520 » 26 mar 2015, 17:08

Tomcyk pisze:Dzięki. Ogólnie muszę przyznać, że trochę strach jest, bo jakby nie patrzeć teraz jest regularna wypłata wiec jest komfort bezpieczenstwa psychicznego. Ale chciałbym jednak zarabiać sam na siebie, mam jakieś oszczędności to z głodu nie umrę.

Odnośnie maszyn - pracowałeś na Haasie? Słyszałem, że maszyna jest całkiem dobra i nie gubi dokładności z czasem, a jednak chciałbym już kupić coś na dłużej bo w koncu musi na siebie zarabiać
Witam u nas w firmie kupilismy hassa z showroomu właśnie cena dobra gwarancje dali na rok i maszynka od 2008 chodzi na 3 zmiany . Na początku były małe problemy ale opanowane zostało :) jak najbardziej polecam haasa. Maszyna to GT-10

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”