Modernizacja Gildemeister - przeróbka starego sterowania CNC

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
pablowlkp
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 28
Rejestracja: 07 cze 2010, 23:45
Lokalizacja: wronki

Modernizacja Gildemeister - przeróbka starego sterowania CNC

#1

Post napisał: pablowlkp » 02 kwie 2013, 12:32

Mam taki temat, chciałem uradzić się kolegów na forum. Otóż zabieram się za modernizacje sterowania starej tokarni CNC Gildemaister NEF (2osie, bez magazynu). Maszyna jest z lat 80, sterowanie niestety jest dość mocno zdezelowane, praktycznie go nie ma. Pozostały serwonapedy Siemensa, oraz główny silnik napędu wrzeciona (silnik prądu stałego) i trochę elementów w szafie.

W sumie to analizując różne wypowiedzi na temat modernizacji sterowań, zastanawiam sie nad montażem sterowania CS-LAB-a, zwlaszcza, ze oferują moduł do toczenia śrub, oraz pomoc techniczna. Co o tym sądzicie?
W maszynie zamontowany jest silnik prądu stałego 15kW (napędzający wrzeciono), w szafie jakis stary moduł tyrystorowy do sterowania obrotami silnika. Zastanawiam się, czy warto szukać jakiegoś Falownika DC/modułu tyrystorowego (np firmy Apator) do regulacji obrotów czy wymieniać ewentualnie silnik na 3f/AC ? Może ktoś jest bardziej biegły w tym temacie i trochę mi podpowie?



Tagi:

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”