Domyślna ścieżka wyszukiwania programów z kodem

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

Domyślna ścieżka wyszukiwania programów z kodem

#1

Post napisał: noel20 » 08 paź 2013, 13:09

Witam, jak się tak rozpędziłem to założę kolejny temat odnośnie konfiguracji linuxa.
Po uruchomieniu linuxcnc i kliknięciu na otwórz domyślnie otwiera nam się katalog nc_files.
W pliku ini w konfiguracji maszyny możemy zmienić w linijce:

Kod: Zaznacz cały

Program_Prefix
ten katalog na inny. A czy można wstawić kilka? Czy jest możliwe, żeby w tym okienku wyświetlały się pliki z kilku katalogów?
Kolejna sprawa to czy można zrobić żeby w tym okienku wyświetlały się programy z innym rozszerzeniem, bądź wieloma różnymi rozszerzeniami?
Pozdrawiam.



Tagi:


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#2

Post napisał: Raven » 08 paź 2013, 13:12

Nie - okno wyboru plików służy do przeglądania zawartości katalogu, jednego, wskazanego katalogu.

Coś próbujesz chyba strasznie przekombinować...

Awatar użytkownika

Autor tematu
noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: noel20 » 08 paź 2013, 13:18

Robię pliki albo z rozszerzeniem txt, jak ręcznie akurat pod windą piszę kod, albo z plugina do eagle, ale tam akurat ustawiam z jakim rozszerzeniem ma on generować pliki, albo z cambama. W tym okienku w linuxcnc muszę zmieniać na dole na all files i pokazuje mi wtedy wszystkie pliki. To tylko taka niedogodność, ale myślę sobie, może da się przestawić linuxa żeby pokazywał z innym rozszerzeniem, więc zapytam. Nie zaszkodzi. W linuixie można na prawdę dużo.


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Raven » 08 paź 2013, 14:43

Czy linux czy windows - nie robi to różnicy, to nie linuxa trzeba przestawiać a zmienić zachowanie programu.

Jeśli autor programu nie przewidział takiej opcji (nie wiem nic o tym aby przewidział) to trzeba zmienić w źródle, skompilować i już... jak nie ma dostępu do kodów źródłowych to d...a.

Nie prościej zapisywać pliki z właściwym rozszerzeniem?

Awatar użytkownika

Autor tematu
noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#5

Post napisał: noel20 » 08 paź 2013, 16:21

Raven pisze: Nie prościej zapisywać pliki z właściwym rozszerzeniem?
Jeżeli to możliwe to oczywiście, że tak. A myślę, że praktycznie w każdym camie jest możliwe, tylko moja wiedza to moja jest niedostateczna.
Jak na dole w oknie wybiorę, żeby pokazywał wszystkie typy plików to już są one i można je załadować, także nawet problemem tego nazwać nie można. Ale myślałem, że może da się coś przestawić i ot byłoby odrobinkę wygodniej.

Awatar użytkownika

tuxcnc
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7878
Rejestracja: 26 lut 2011, 23:24
Lokalizacja: mazowieckie

#6

Post napisał: tuxcnc » 08 paź 2013, 20:04

Po to jest filtr, żeby się wyświetlało tylko to co potrzeba.
Natomiast jeżeli zależy Ci na otwieraniu plików .txt, to takie rozszerzenie możesz dodać do filtra.
Tak na szybko dodałem w pliku ini, do sekcji [FILTER] następujący wpis :

Kod: Zaznacz cały

PROGRAM_EXTENSION = .txt g-code
Zamiast g-code może być prawie dowolny ciąg znaków, po prostu jest to wymagany argument, więc jakiś podać trzeba.
Od tej pory pliki .txt są wyświetlane i można je najzwyczajniej otworzyć.
To takie mało eleganckie rozwiązanie, ale skuteczne.

.

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#7

Post napisał: MlKl » 08 paź 2013, 20:15

Katalogów z plikami można wskazać kilka, ale listuje się zawsze jeden - ten podany jako pierwszy. I w takiej kolejności katalogi potem są przeszukiwane, jaką podano w pliku konfiguracyjnym.

Ja swoje pliki mam błownie na pendrive, który zawsze się ładuje ze ścieżki /media/KINGSTON i tę ścieżkę mam podaną jako pierwszą w pliku .ini mojej maszyny. Dzięki temu mogę sobie w domu edytować pliki i od razu używać w garażu bez kopiowania ich na dysk twardy komputera roboczego.

Awatar użytkownika

Autor tematu
noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#8

Post napisał: noel20 » 08 paź 2013, 20:15

Nic dodać, nic ująć. Tux jak zwykle niezawodny.
Oczywiście działa. Dzięki serdeczne.
Mam nadzieję, że nikt się nie złości, że tak zakładam temat jeden po drugim, ale staram się czegoś dowiedzieć, a tematy oddzielne zakładam, żeby zostało dla innych i można było łatwo znaleźć w przyszłości.

[ Dodano: 2013-10-08, 20:22 ]
Ja swoje pliki mam błownie na pendrive, który zawsze się ładuje ze ścieżki /media/KINGSTON i tę ścieżkę mam podaną jako pierwszą w pliku .ini mojej maszyny. Dzięki temu mogę sobie w domu edytować pliki i od razu używać w garażu bez kopiowania ich na dysk twardy komputera roboczego.
A ja z kolei mam laptopa i całego sprzęta zabieram do domu. Tam na partycji gdzie mam windę tworze kod, biorę lapka do garażu i odpalam z drugiej partycji linuxa i wgrywam program z katalogu pulpitu windy

Dopisałem sobie do pliku ini taki kod:

Kod: Zaznacz cały

PROGRAM_EXTENSION = .txt g-code
PROGRAM_EXTENSION = .tap Eagle files
PROGRAM_EXTENSION = .nc Numerical control files
działa wybornie :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”