Najlepszy program do obróbki metali 3D

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

Najlepszy program do obróbki metali 3D

#1

Post napisał: oskaeg » 10 maja 2012, 21:33

Cześć, szukam jakiegoś fajnego programu do obróbki 3D w metalach, co moglibyście mi polecić? Chodzi o tworzenie trajektorii 3D i zapisaniu ich do g-code.

Udało mi się trochę ogarnąć artcama ale nie jest to program dla mnie. Próbowałem go ustawiać ale z marnym skutkiem, nie znam się tak dobrze na tego typu oprogramowaniu ale z tego co widzę jest to program przeznaczony głownie do tworzenia płaskorzeźb z drewna dlatego strategia obróbki jest inna, płaskorzeźba tworzona jest jak drukowanie na atramentówce pracują głownie osie Y i Z, X skraca to bardzo czas pracy maszyny ale do metalu się nie nadaje Ja potrzebuje odsłaniać obiekt warstwowo (piętrowo) X i Y, Z

Pozdrawiam.



Tagi:


AndrzejJS
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 508
Rejestracja: 24 lip 2008, 03:06
Lokalizacja: Europa

#2

Post napisał: AndrzejJS » 10 maja 2012, 21:40

Cześć, po prostu zbadaj Artcama trochę dokładniej
bo jest tam wszystko co potrzebujesz :-)

Pozdrawiam, AndrzejJS


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 11 maja 2012, 07:43

oskaeg pisze:Ja potrzebuje odsłaniać obiekt warstwowo (piętrowo) X i Y, Z
To co opisujesz to typowa obróbka zgrubna. Ma ją 99,99% Camów. Ogólnie mówiąc do obróbki musisz wskazać przygotówkę i i gotowy detal, podać naddatki do dalszych obróbek, zdefiniować frez (czy ogólniej narzędzie), obszary chronione, dojazdy/wyjazdy, wysokość/ płaszczyznę bezpieczną itd. Nie znam ArtCama, ale podejrzewam, że musisz lepiej poszukać gdzieś w grupie obróbek zgrubnych. Jeżeli masz tylko mniej więcej pionowe ścianki, to obrabiasz to później na półgotowo lub od razu na gotowo jakimś Z-levelem, dno jakąś obróbką do płąszczyzn i już.
Generalnie, o klasie Cama świadczą obróbki wykańczające 3 lub 5 osiowe, proponuję przy twoich niezbyt wymagających potrzebach (opieram się na twoim opisie) sugerować się po prostu ceną.

Awatar użytkownika

Autor tematu
oskaeg
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 546
Rejestracja: 28 sty 2011, 19:00
Lokalizacja: Częstochowa

#4

Post napisał: oskaeg » 11 maja 2012, 11:11

No pewnie przecież jestem początkujący :) Chce uzyskać wgłębienia taki figur geometrycznych takich jak półkola i walce. Chciałbym uzyskać taką strategie obróbki jak na filmie

[youtube][/youtube]

Tu jest krótki tutorial do artcama

[youtube][/youtube]

Obrazek

Kombinowałem tutaj z rożnymi opcjami, czytałem dokładnie tą pomoc i nic :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”