CAM->MACH2


Autor tematu
Yacek
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 47
Rejestracja: 04 lis 2004, 20:56
Lokalizacja: Krosno

CAM->MACH2

#1

Post napisał: Yacek » 24 lis 2010, 13:52

Zrobiłem sobie maszynke CNC 3 osie sterowanie to MACH2. Stoje przed problemem otrzymania kodu"zrozumiałego" dla MACH-a. Jako ze trochę rysuje w CATII i po przejściu do modułu jestem w stanie otrzymać plik w formacie APT i mam problem jak go przekonwertowac/co zrobić aby otrzymać kod zrozumialy dla MACH-a ?.
Bawilem się takim programikiem jak GIBBSCAM fajny programik co z tego jak potrzebny jest postprocesor *.pst mojej maszynki. A może powinienem zadać pytanie jak otrzymać/wygenerować sobie taki postprocesor do mojej maszynki.

Kazda wskazówka mile widziana
Pozdrawiam




creative1agh
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 264
Rejestracja: 25 sty 2009, 21:11
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: creative1agh » 24 lis 2010, 15:41

Na sam poczatek proponuję narysować w AutoCad'zie jakiś posty rysunek i zmienić wersję Macha na 3. Tam sobie ustawić wszystko jak w Mach 2 i też będzie działać, a Mach 3 ma LazyCam'a. Do niego wrzucić narysowany dxf i ustawić warstwami rysunku głębokość frezowania - eksport do g-kodu i śmiga aż miło :)
Inny program z serii CAM, wspaniale współpracujący z Mach'em, to SheetCAM TNG - niestety wersja demo ma ograniczenie co do ilości linii, ale na proste rysunki wystarczy - program jest banalny w obsłudze, należy jednak pamiętać o włączeniu w jego opcjach postprocesora do Mach 3/2 i otworzyć plik samouczka czy pomocy ( w menu u góry programu ) - 2 minuty i wszystko jasne, a kod generuje się pięknie.
Ja testowałem temat na samej elektronice i silnikach i wszystko mi działa.
Jest jeszcze inny program, dxf2gcode, ale on jest dedykowany do linuksowego steowania, i o ile z liniami prostymi sobie dla macha radzi, to okręgi generują problem:/
Co do Catii i pewnie rysunków 3D - już tak prosto chyba nie jest, osobiście nie próbowałem.
Inny CAM - CAMBAM - ale nie mam serca się go uczyć, jakoś tak odpycha po włączeniu :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”