FastCam (FastNest) i cięcie na wspólną krawędź


Autor tematu
mietekg
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 22 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: lubelskie

FastCam (FastNest) i cięcie na wspólną krawędź

#1

Post napisał: mietekg » 16 paź 2010, 09:38

Witam. Mam problem - jest ta opcja w programie, ale jest nie aktywna (nie podświetla się by móc ją zaznaczyć) przy wybieraniu elementu do układania na arkuszu (w fastnest). Podpowie ktoś gdzie coś zmienić? Chyba, że coś ja pomieszałem i nie szukam tu gdzie powinienem...
Mam dużo elementów do palenia a to zaoszczędziło by palnik no i materiał.
Z góry dzięki.



Tagi:


habit_m_
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 07 lut 2010, 13:07
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: habit_m_ » 18 gru 2010, 13:11

Jeżeli kolega wykonuje elementy paleniem palnikiem gazowym lub plazmowym to nie dziwię się, że autorzy nie udostępniają tej funkcji podczas generowania kodu dla maszyny.

Jeżeli kolega uważa że taka opcja palenia zaoszczędziła by palnik oraz materiał, to kolega musi jeszcze poznać wiele tajników programowania tychże wypalarek oraz pracy i obróbki metalu - zwłaszcza termicznego. Mógłbym tu koledze wypisać litanię moich doświadczeń z obróbką metalu oraz pracy na wypalarkach, jednak zdaję sobie sprawę, że i tak mi kolega nieuwierzy - dopóki nie przekona się sam :mrgreen:

pozdrawiam


giloman
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 62
Rejestracja: 25 lip 2010, 23:29
Lokalizacja: Chełm

#3

Post napisał: giloman » 20 gru 2010, 21:19

x


Autor tematu
mietekg
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 22 sie 2010, 18:49
Lokalizacja: lubelskie

#4

Post napisał: mietekg » 20 gru 2010, 21:21

Witam. Problem już dawno rozwiązany. Tnę palnikiem plazmowym i zależało nam też na czasie wykonania. Każde dodatkowe przebicie materiału obciąża dodatkowo palnik - no chyba, że się mylę. Autorzy FC udostępniają funkcję - kwestią jest dobre poznanie programu. A "litanię" chętnie bym poznał, być może poznałbym kilka nowych tajników :wink:


Marcin_FST
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 144
Rejestracja: 20 lut 2009, 19:18
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: Marcin_FST » 27 sie 2011, 12:58

mietekg pisze:Witam. Problem już dawno rozwiązany. Tnę palnikiem plazmowym i zależało nam też na czasie wykonania. Każde dodatkowe przebicie materiału obciąża dodatkowo palnik - no chyba, że się mylę. Autorzy FC udostępniają funkcję - kwestią jest dobre poznanie programu
A co trzeba było zrobić? :)

Awatar użytkownika

berdysz
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 188
Rejestracja: 01 sie 2008, 09:39
Lokalizacja: Gdańsk

#6

Post napisał: berdysz » 29 sty 2012, 15:09

Marcin_FST pisze:
mietekg pisze:Witam. Problem już dawno rozwiązany. Tnę palnikiem plazmowym i zależało nam też na czasie wykonania. Każde dodatkowe przebicie materiału obciąża dodatkowo palnik - no chyba, że się mylę. Autorzy FC udostępniają funkcję - kwestią jest dobre poznanie programu
A co trzeba było zrobić? :)
Podłączam się do pytania. Kolego mietekg zainteresowałeś tematem innych ale nie chcesz podać rozwiązania?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne dyskusje na temat oprogramowania CAD/CAM”