SinuTrain for Sinumerik operate Jak zapisać bazę narzędzi

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

SinuTrain for Sinumerik operate Jak zapisać bazę narzędzi

#1

Post napisał: CNC-Fan » 29 cze 2016, 14:41

Witajcie. Drodzy Panowie mam bardzo drażniący problem. Od dłuższego czasu pracuje na oprogramowaniu Siemensa mianowicie SinuTrain for Sinumerik Operate.
Czasami zdarza mi się, że podczas pracy zawiesi mi się komputer (zamuli się i wystąpi błąd krytyczny gdzie system się sam zrestartuje) często po takiej nieprzyjemnej sytuacji wirtualna maszyna się wysypie całkowicie.
Muszę stworzyć nową aby móc znów pracować. O ile same ustawienia to nie problem, programy się nie kasują to cholernie mnie irytuje sytuacja kiedy ginie mi cała baza narzędzi i w offset nawet nie mogę wejść.
Jeśli chodzi o narzędzia to jest to zbieranina z pięciu różnych od siebie maszyn. Stworzenie bazy od nowa to coś co rozwala mnie do białości a w tym miesiącu mam to aktualnie trzeci raz;-/

Jest opcja aby móc zapisać bazę narzędziową do pliku lub w jakikolwiek inny sposób aby podczas utworzenia nowej wirtualnej maszyny móc te narzędzia wczytać?!

Bardzo Was proszę o pomoc!

Pozdrawiam.


Lepiej pytać niż błądzić

Tagi:


Autor tematu
CNC-Fan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 96
Rejestracja: 12 lis 2013, 20:30
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: CNC-Fan » 14 lip 2016, 12:34

Czy u Was ten problem nie występuję? Może robię coś nieprawidłowo. Dajcie jakąś info bo jest to na prawdę bardzo wredna sprawa.
Pozdrawiam
Lepiej pytać niż błądzić

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”