Programowanie detalu dla frezarki

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
FreshAjs
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2013, 21:39
Lokalizacja: PL

Programowanie detalu dla frezarki

#1

Post napisał: FreshAjs » 22 lis 2013, 21:47

Witam, wiem że było sporo tematów z tym pytaniem ale programy po prostu mi nie działają. Jak nie są stare ( niekompatybilne z w7 ) to jakieś strasznie trudne do obsługi.

Poszukuję programu w którym wykonam detal ( zaprogramuje ) dla frezarki i zapuszczę go na programie swansoft cnc simulator.

Programowałem jak chodziłem do szkoły ( już lata temu ) tylko już nie pamiętam na jakim programie.



Tagi:


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 22 lis 2013, 23:12

Witam
Jeżeli dobrze zrozumiałem. Chcesz narysować "coś"i to "wyprodukować" na obrabiarce albo użyć w programie symulacyjnym? Dlatego to coś musisz narysować/stworzyć w programie CAD potem ustalić ścieżke narzędzia w programie CAM czyli stworzyć plik nc lub txt z codami czyli współrzędnymi po jakich będzie poruszać się narzędzie. Oczywiście możesz to zrobić jeżeli będziesz wiedział jakiego postprocesora użyć do programu swansoft cnc simulator. Jakiego CAD-a użyć - jekiegolwiek którego potrafisz obsługiwać. Co do CAM-a to zreguły te same firmy produkuja CAD-a i CAM-a. Jeżeli w bibliotece CAM-a nie znajdziesz postprocesora "potrzebnego" dla swansoft cnc simulator to musisz się skontaktować się z producentem bądź popytać na forum.

Tylko problem będzie polegał na znalezieniu CAD/CAM pod win7. Czytałem, że są darmowe CAD-y i CAM-y ale pod XP. Z tym możesz mieć problem. Najprawdopodobniej bedziesz musiał zakupić Cad/CAM za "cieżką" kasę. Z tego co słyszałem to RHINO chyba już ma CAD-a pdo win7 ale ręki nie dam sobie uciąć.


robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”