PROŚBA O POMOC W PISANIU PROGRAMU

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
PTAAQQ
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 22 cze 2011, 14:34
Lokalizacja: Rzeszów

PROŚBA O POMOC W PISANIU PROGRAMU

#1

Post napisał: PTAAQQ » 28 cze 2011, 15:27

Witam wszystkich !!!!
Chciałbym się zwrócić do Was w prośbą o pomoc w zaprogramowaniu sterownika obsługującego 3 silniki krokowe.
Posiadam ten sterownik : http://allegro.pl/sterownik-silnika-kro ... 76248.html
Chciałbym napisać i wrzucić na niego program, który czasowo będzie wykonywał ruchy poszczególnych silników.
To jest projekt pewnego rodzaju obrabiarki.
Chodzi mi o to by po włączeniu napięcia wystartował zegar.
1. Po upływie powiedzmy 5 sekund Silnik nr.1 posówa głowicą
z wiertłem do przodu, potem w tył (czas pracy powiedzmy 10 sekund)
2. Po skończonym wierceniu silnik nr.2 rozpoczyna prace, obraca się o daną ilość obrotów przesówając głowicę o pewną odległość.
3. Po przesunięciu głowicy silnik nr.1 rozpoczyna znowu cykl wiercenia.
...
i tak powiedzmy 25 tych czynności żeby się wykonało.
...
4. Po wywierceniu tych 25 otworów w rzędzie silnik nr.3 obraca się o powiedzmy 4 obroty ( tego jeszcze nie wiem ponieważ jestem
na etapie szukania takowego ślinaka do tej czynności) po czym silnik nr.2 wykonuje pracę wsteczną na sam początek i po dojechaniu
z głowicą na miejsce włącza się silnik nr.1 rozpoczynając wiercenie i tak znowu 25 razy.

W sumie praca silnika nr 3 odpowiadająca za obrót obrabianego elementu miałaby się wykonać 4 razy, tak jak i 2 faza pracy silnika
nr.2 ( cofanie głowicy na początek )

robiąc odwierty recznie wiem juz ile np. wiercenie , przesówanie trwa. Czasowo dałoby to rade ustalić myślę.
Śilniki krokowe juz mam upatrzone pod ten układ, ale nie chę kupowac nie mając pewności czy co takiego dałoby rade zrobić.

Jest ktos w stanie mi pomódz ???? Z góry dziękuję i czekam na odpowiedź. POZDRAWIAM



Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 04 lip 2011, 00:55

A poco tak kombinować przecież mach istnieje i EMC2 co do ruchów to można g-kod napisać i gotowe

Poczytaj kolego forum wszystko jest opisane
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”