Mach 2 nie działa na innym komputerze - pomoc

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
domlas1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2005, 21:25
Lokalizacja: Skoki k/Poznania

Mach 2 nie działa na innym komputerze - pomoc

#1

Post napisał: domlas1 » 13 lip 2005, 16:48

Witam;
Po zainstalowaniu programu MACH 2 MILL i uruchomieniu na innym komputerze zachowuje się dziwnie. Wcześniej pracowałem na stacjonarnym komputerze i wszystko działało OK. Po zainstalowaniu go w laptopie (HP 9105 - Atlon z 64 bitowym procesorem) silniki zaczynają wariować, zachowują się tak jakby gubiły kroki, trochę się pokręcą i stają - i tak na zmianę, w menu DIAGNOSTIC polu PULSE FREQUENCY częstotliwość cyklicznie sie zmienia od 6000 do 45000, a poprzednim komputerze cały czs wyświetlała się 24190Hz naromiast w CPU SPEED 7800Mhz, a procesor mam 1,8Ghz. Ogólnie nie wiem co się stało, że praktycznie silniki nie pracują. Czy przyczyną może być procesor 64bit-owy. Sprawdzałem różne tryby pracy portu LPT (EPP, ECP/EPP i pozostałe), stosuje ten sam przewód i bez zmian. Na dwóch komputerach mam zaistalowane różne systemy WINDOWS XP Profesional (w laptopie orginalny windows od HP), lecz to chyba nie ma wpływu. Czasami jak uruchamia się program to się zawiesza. Gdzie mam szukać przyczyny, z góry dziękuje za pomoc



Tagi:


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#2

Post napisał: pit202 » 13 lip 2005, 17:04

ja mialem podobne objawy jak zainstalowalem aktualizacje do windowsa - do pewnego czasu wszystko chodzilo ok, a po zainstalowaniu juz nic nie chodzilo.
sprawdz na czystym windowsie xp a najlepiej 2k
PiteR


wekar
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 10 paź 2004, 12:42
Lokalizacja: LEGNICA

#3

Post napisał: wekar » 13 lip 2005, 17:34

Dokładnie podobny przypadek spotkał mnie. U mnie jednak problemem jest (do dzisiaj) komputer stacjonarny. PULSE FREQUENCY reaguje tylko wtedy gdy ruszam myszką i wzrasta na ten czasa po przestaniu bardzo szybko spada do 0. Na laptopie za to wszystko działa bez problemu.
Sam interesuje sie tematem, może ktoś zna odpowiedź.


Autor tematu
domlas1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 38
Rejestracja: 10 lut 2005, 21:25
Lokalizacja: Skoki k/Poznania

#4

Post napisał: domlas1 » 13 lip 2005, 18:08

na stacjonarnym kompie mam już zainstalowaną aktualizację na laptopie również ale zainstalowałem program na laptopie u kumpla( celeron 800 nic specjalnego) i program działa świetnie. Ale tam aktualizacji nie ma. Coś mi się wydaje, że z całym Windowsem jest cos nie tak, musze tak zrobić i dam znać czy coś sie zmieniło

Awatar użytkownika

ottop
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 346
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:11
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

#5

Post napisał: ottop » 13 lip 2005, 23:27

Można jeszcze spróbować z betą Macha 3, u mnie w pewnym momencie Mach 2 przestał prawidłowo sterować osią X, w jednym kierunku pracowała poprawnie a w przeciwną stronę oś silnika wykonywała tylko chaotyczne szarpnięcia, a w Mach 3 działa poprawmie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”