Mach3 vebcamera i korekcja osi obrotowej

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
jacek_78p
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 sie 2013, 10:41
Lokalizacja: Mazowieckie

Mach3 vebcamera i korekcja osi obrotowej

#1

Post napisał: jacek_78p » 07 sie 2013, 11:54

Witam wszystkich
Jest to mój pierwszy post na tym forum wiec z góry przepraszam jeśli nie w tym miejscu lub nie jasny opis. :mrgreen:

Od niedawna nosze się z zamiarem budowy maszyny pick and place sterowanej Mach3 z wykorzystaniem dwóch portów LPT.
maszyna będzie miała 3 osie liniowe X,Y,Z oraz oś obrotową A. O ile sterowanie osiami liniowymi i obrotową nie jest skomplikowane za sprawą G kodów. na osi Z chcę umieścić kamerę web która za pomocą video trackingu rozpozna element i prześle do biblioteki np:OpenCV informacje o wzorcu. W stole druga web camera korygująca współrzędne X,Y i A po chwyceniu elementu do prawidłowej osi obrotu elementu

Proces mniej więcej wyobrażam sobie tak :

etap 1.Najazd głowicy nad podajnik z elementem web 1 wysyła informacje o wzorcu, program opuszcza głowicy i przysa elementu do dyszy.
(Tu zaczyna się problem ,elementy w taśmie podajnika nie leżą ekstra dokładnie no i sam proces zasysania jest dosyć losowy.
Jak wiadomo dokładność w tych maszynach to podstaw sukcesu i stąd problem i prośba o pomoc.)

etap 2.najazd w określone miejsce z programu nad kamerę web2 w stole wysłanie informacji o niezbędnej korekcji współrzędnych osi do mach3

Etap 3. korekcja położenia osi X,Y i A z podprogramu czy makra w mach 3 i ruch w określone miejsce nad płytkię PCB. Opuszczenie na płytkę PCB elementu .
i tak w koło Macieju.

Dla tych którzy jeszcze niezasneli :) pytanie i prośba o pomoc :
Czy istnieje jakiś plugin, makro, podprogram do mach 3 który mogłby zaprząc do pracy te web camery i wysyłać informacje o niezbędnej korekcji osi?

Myślę że temat ciekawy i bardzo ambitny dla wytrawnych programistów.
Polacy nie gęsi też sobie poradzą z czymś takim.
Z góry dzięki za pomoc pozdrawiam

Znalazłem coś takiego



Tagi:

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”