Mach3- gubienie kroków

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
zuraf
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:53
Lokalizacja: Sieradz

Mach3- gubienie kroków

#1

Post napisał: zuraf » 31 sie 2010, 14:07

Witam.

W czasie gdy czekam za wykonaniem konstrukcji, zająłem się elektroniką. Złożyłem sterownik ssk-b02, wcześniej zrobiłem płytę główną (wyłącznie izolacja galwaniczna) no i nadszedł czas podłączyć to do komputera. Nie bez problemów, ale się udało. Jest tylko mały problem. Gdy steruję silnikiem z panelu wywołanego klawiszem TAB, przy ruszaniu i zwanlnianiu następuje gubienie kroków. Czasami i również gdy się rozpędzi. Podłączałem już bezpośrednio pod port lpt, z odwracaniem sygnału i bez, i problem cały czas występuje... Jak to naprawić?



Tagi:

Awatar użytkownika

niko65
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 430
Rejestracja: 27 lut 2009, 00:05
Lokalizacja: Stary Sącz

#2

Post napisał: niko65 » 31 sie 2010, 14:16

a próbowałeś zmniejszyć predkości i przyspieszenie w machu?


Autor tematu
zuraf
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 08 kwie 2010, 22:53
Lokalizacja: Sieradz

#3

Post napisał: zuraf » 31 sie 2010, 14:31

Właśnie co ciekawsze gubienie kroków następuję bezpośrednio po ruszeniu lub przed zatrzymaniem. I napewno nie jest spowodowane zbyt dużą prędkością lub przyspieszeniem. Silnik rozkręca się w ok 5s... Mam wrażenie że jest to spowodowane zakłóceniami na lini step.


A ktoś mi powie po co w ssk-b02 jest ten inwerter? przecież l297 reaguje na stan wysoki, jak większość znormalizowanych układów i po co to odwracać? płytę też projektowałem z myślą że stanem aktywnym jest wysoki...


edit: ha! już wiem czemu gubi... rezonas cholerny:|

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1029
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Re: Mach3- gubienie kroków

#4

Post napisał: gelo » 31 sie 2010, 19:36

zuraf pisze:Witam.

W czasie gdy czekam za wykonaniem konstrukcji, zająłem się elektroniką. Złożyłem sterownik ssk-b02, wcześniej zrobiłem płytę główną (wyłącznie izolacja galwaniczna) no i nadszedł czas podłączyć to do komputera. Nie bez problemów, ale się udało. Jest tylko mały problem. Gdy steruję silnikiem z panelu wywołanego klawiszem TAB, przy ruszaniu i zwanlnianiu następuje gubienie kroków. Czasami i również gdy się rozpędzi. Podłączałem już bezpośrednio pod port lpt, z odwracaniem sygnału i bez, i problem cały czas występuje... Jak to naprawić?
A z czego zrobiles izolacje galwaniczna? Powiem ci ze mam taki sam problem i okazalo sie ze optoizolatory sie nie wyrabiaja....
Jak zamiast macha zapuscilem TurboCNC ( na plycie z optoizolatorami i takimi samymi parametrami) to nie ma problema... Znaczy sie Mach ma inne wypelnienie sygnalow i dlatego na dziadowskich optoizolatorach nie pociagniesz

Zrobilem nowa plyte glowna bez izolacji i w weekend bede testowal z Machem, ale jestem prawie pewien ze tak pojdzie bez mydla.:)
Zatem albo opto z wyzszej polki, albo nici z MAcha,cha,cha..

zobacz tez post: https://www.cnc.info.pl/topics45/gubien ... 806,10.htm
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”