Mach3 & myszka - KONFLIKT!?

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
efiks
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2007, 11:09
Lokalizacja: Burkina Faso
Kontakt:

Mach3 & myszka - KONFLIKT!?

#1

Post napisał: efiks » 19 gru 2008, 17:18

Witam

Jezeli ktoś mial podobny problem i uporal sie z nim to bardzo prosze o pomoc......

Podczas sterowania w konfiguracji Mach3 + silniki krokowe i DC sygnał sterujący w jakiś sposob zostaje zaklocony - efektem jest nierownomierna praca silników...

Jezeli poruszony zostaje kursor myszki silnik zaczyna dzialać plynnie...

probowalem roznych konfiguracji portu... myszki na usb, ps2 itp... zmiany przerwań itd.. nic to nie daje...

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam i zycze wesolych swiat


....cieżko jest lekko żyć....

Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 20 gru 2008, 12:53

efiks pisze:Podczas sterowania w konfiguracji Mach3 + silniki krokowe i DC sygnał sterujący w jakiś sposob zostaje zaklocony - efektem jest nierownomierna praca silników...

Jezeli poruszony zostaje kursor myszki silnik zaczyna dzialać plynnie...
możesz dokładniej opisac co sie dzieje?nie zbyt rozumiem


DPosk
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 130
Rejestracja: 17 wrz 2007, 22:42
Lokalizacja: Toruń

#3

Post napisał: DPosk » 20 gru 2008, 14:15

Może w pobiżu sterowników przebiega przewód np. zasilający wrzeciono który zakłuca sygnał

Awatar użytkownika

Autor tematu
efiks
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 64
Rejestracja: 14 maja 2007, 11:09
Lokalizacja: Burkina Faso
Kontakt:

#4

Post napisał: efiks » 20 gru 2008, 16:39

dziekuje za zainteresowanie tematem...

dokladniej mowiac... podczas wysylania impulsow poprzez port LPT wystepuje jakas "dziwna nieciaglosc" inaczej mowiac.... na innym kompie z dokladnie tymi samymi ustawieniami predkosci itp w mach3 silnik kreci sie plynnie w odroznieniu od powyrzszego... (wysylany sygnal tak jakby sie zawiesza / wykluczam moc obliczeniowa kompa bo napewno jest wystarczajaca do tego zadania... system instalowany 2x) mecze sie z tym od wczoraj... jedyne co zauwazylem to powiazanie tego problemu z myszka - jezeli nia poruszam w trakcie przesylania sygnalu - silnik zaczyna sie krecic plynie (zawieszanie sygnalu nie wystepuje) probowalem myszki na ps2 i na usb... probowalem zmieniac przerwania i rodzaj portu lpt w biosie... dzisiaj zrobilem testowy program w labview i dzieje sie dokladnie tak samo jak w mach... szczerze mowiac popsulo mi to nastroj :)....

bede bardzo wdzieczny za jakiekolwiek sugestie

pozdrawiam
....cieżko jest lekko żyć....

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#5

Post napisał: k-m-r1 » 21 gru 2008, 13:56

no dziwne żegdy ruszasz myszkątotak sie dzieje azmieniałes ustamienia portu lpt? a może wyłoncz myszke w biosie na ps2 i pożycz od znajomego inną może poszukaj najnowszych sterowników lub jeśli nie pomożeprzeinstaluj je na te dostarczone wraz z płytą główną może towina płyty głównej w której wyst epuje konflikt jakiś może daj dane sprzętu to kukne na googlei poszukam czynie bło podobnych problemów a tą płytągłównąsam kiedysmiałem płyty gigabyta zanim pierwszy raz mi ruszyłato wruciła do serwivu przysłaki i dokładnie potygodniu odesłałem ją im z tymsamym problemem czyli niestartował mi kompwcalepowymianie po roku ten model spalił mi sie odesłałem doserwisu i powiedzieli żezalałem go płynem nieznanego pochodzenia moimzdaniem poszukaj czegos na temat płyty głównej izrób optymalizacje Xptu na forum jestspolszczona :D gdyby nie pomogłotonapiszo efektach lub ichbraku aja bym najpredzej zmieniłpłytyna inną

[ Dodano: 2008-12-21, 13:59 ]
aha pamiętaj nieurywaj innych programuwgdychodzi machnawetgdybyśmiałprocesor4rdzeniowy8Gbram dysk raptor 120Gb czestoigęstosasprzecznosci systemowe

[ Dodano: 2008-12-21, 13:59 ]
ps przepraszam zapismo i ortografię

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”