MACH BARDZO WOLNO DZIAŁA

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Kowal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 361
Rejestracja: 30 sie 2005, 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

MACH BARDZO WOLNO DZIAŁA

#1

Post napisał: Kowal » 20 gru 2015, 10:01

Witam
Co jakiś czas mam ten sam problem. Uruchamiam Macha i prędkość posuwów są na tragicznie niskim poziomie pomimo ze ustawie np F1000 i dam komendę G0 X 100 Mach ledwo zipie a posów jest na poziomie pojedynczych mikronów i przejechanie 100mm zajmuje wieki. zauważyłem że w zakładce diagnostic jest pole które najprawdopodobniej odpowiada prędkości w machu którą się ustawia zwanej KERNEL która jest w pierwszej zakładce ustawienia portów i pinów, Pomimo że mam ustawione 45kH w polu PULSE FREQENCY maksymalna wartość to 100 a powinno być ok 45000 wiec porażająco mało, taktowanie procesora jest na poziomie 1,5GhZ wiec jest normalne .
Ponieważ ten problem mam już kolejny raz i tak naprawdę nie wiem od czego to zależy może ktoś rozgryzł to i wie jak to się ustawia i zmienia i od czego zależy tak niska wartość.

Michał
Obrazek


Miki
Diabeł leży w szczegółach a i tak liczy się suma kosztów globalnych

Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 21 gru 2015, 12:49

Jakie graty są w PC dysk procesor ram itp

co na Xp jest zainstalowane i czy to jest laptop?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”