Mach 2

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Mach 2

#1

Post napisał: adam Fx » 09 lis 2004, 09:25

cze .. mam już maszyne ( nieługo foty w galerii) ... ale ma problem ze sterowaniem tym ustrojstwem .... najpierw pracowałm na master 5 ale ... bardziej mi się podoba Mach2 i chciałbym jego używać (take było żałożenie przy bydowie mojej cnc żeby używać Macha 2)

no więc co powinienen skonfigurować żeby zacząć frezować z Macha2 ( jedyne co mi się udało to ustawić tak żeby kręciło wszystkimi silnikami jak trzeba tj. jak wpisze oś z to rusza osią z ....ale przy G00 gubi kroki ( wszumie to nawet nidrgnie ) ..... więc jeśli ktoś miał by chwilke czasu i mógł by napisać gdzie wejść i co w czym wpisać ( możę nawet zapodać Print Scany) :)

[ Dodano: 2004-11-09, 09:46 ]
aaa włąśnie może maktoś jakieś ciekawe rysunki które bugłbym sobie na prube wyfrezować ... jak coś to byłbum wielce uradowany gdyby ktoś mi takie coś wysłał :D



Tagi:


Mariusz H.
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 15 cze 2004, 18:59
Lokalizacja: KrakĂłw/Bia?ystok

re gubienie kroków

#2

Post napisał: Mariusz H. » 09 lis 2004, 10:17

Jeśli chodzi o gubienie kroków to głównym powodem tego jest prędkość obrotowa silnika oraz jego przyspieszenie.
Ustawia się to w zakładce Motor Turning
Po każdorazowym ustawieniu osi należy wcisnąć przycisk "Save Axis Turning" bo niestety przyciśnięcie klawisza OK nie załatwia sprawy.

Na wstępie radze ustawić dosyć małe przyspieszenie (ok 30) na dolnym poziomym potencjometrze oraz nie za dużą prędkość (powiedzmy około 20jednostek/sek.)
W oknie "steps per umits" wpisać musisz rozdzielczość osi. a dokładniej ilość kroków na 1mm
Mach mill ma domyślnie ustawione 2000kroków na 1mm i dosyć mocno wyżyłowane parametry obrotów. Najrawdopodobniej przygotowane pod Serwa. Stąd koniecznie trzeba to zmienić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”