Solidworks kłopotliwe złożenie


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1247
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#11

Post napisał: rc666 » 25 mar 2013, 12:05

Mozna bez klopotu zrobic te otwory.

Obrazek


Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

Tagi:


Autor tematu
comeflywithme23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:51
Lokalizacja: Wolsztyn

#12

Post napisał: comeflywithme23 » 25 mar 2013, 21:23

Ok dziękuje bardzo za pomoc.
Chciałbym jeszcze wiedzieć jak najprościej zrobić taką rzecz:
mianowicie powiedzmy że mam okrągłą blachę w której jest 36 po obwodzie co 10 stopni.
Mam też prostokątną blachę w której na takiej samej średnicy podziałowej jest rozmieszczone 36 śrub, Robię wiązanie takie że śruby wchodzą w otwory. Czy da się zrobić tak bym mógł okręcać blachą prostokątną skokowo o 10, czyli o tyle jaki jest rozstaw kątowy otworów.
Projektuję wentylator który ma mieć możliwość obrotu korpusu względem silnika i chciałbym pokazać dostępne położenia korpusu. Może należy użyć konfiguracji w których będę zmieniał wiązanie koncentryczne z otworem i śrubą?
pozdrawiam


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 6
Posty: 1247
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#13

Post napisał: rc666 » 26 mar 2013, 11:55

Nie do konca rozumiem o co ci chodzi.
Ale, z tego co zrozumialem to raczej bedziesz musial zrobic kilka konfiguracji.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...


Autor tematu
comeflywithme23
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 7
Posty: 26
Rejestracja: 20 mar 2013, 10:51
Lokalizacja: Wolsztyn

#14

Post napisał: comeflywithme23 » 27 mar 2013, 20:36

Chodziło mi o to żeby zrobić wiązanie koncentryczne miedzy dwoma elementami i móc jeden obracać względem drugiego o pewien skok tak by pokazać możliwe pozycje.
1) Czy ktoś wie jak w arkuszu blachy zrobić odgięcie i potem pokazać krawędź gięcia. Póki co potrafię wskazać linię gięcia tylko wtedy gdy rozłożę cały model.
Przykładowo mam ceownik który ma dwa gięcia, chciałbym odgiąć jedno z nich operacją odgięcia i w tym odgięciu pokazać linię gięcia, bym mógł ją zmierzyć i wpisać w maszynę. Czasami po prostu lepiej w krawędziarce odnieść się do linii gięcia niż do boku elementu.

2) Teraz trochę coś bardziej trywialnego, mam płaszczyznę górną chciałbym zrobić nową płaszczyznę odsuniętą od płaszczyzny górnej o 500 mm i odchyloną równocześnie o kąt 20 stopni. Męcz się już od dwóch godzin i jakoś nie mam pomysłu, aż jest mi wstyt.

Przepraszam za ten grad pytań, ale cały czas się uczę

pozdrawiam

[ Dodano: 2013-03-27, 21:25 ]
Przepraszam, że tak mieszam. Z płaszczyzną pod kątem już sobie poradziłem, z linią gięci jeszcze nie, więc będę wdzięczny za sugestie.

Mam jeszcze jeden problem. Chciałby wykonać w arkuszu blachy stożek asymetryczny z jedna płaszczyzną pod kątem . Potrzebuję rozwiniecie na plazmę. Jak robię szkic i wyciągam po profilach w arkuszu blachy mogę zrobić taki stożek asymetryczny ale tylko gdy ma równoległe płaszczyzny, jeśli teraz utnę pod kątem to zamiast okręgu ma elipsę a tak nie może być. A gdy chcę wyciągnąć taki stożek gdy jedna płaszczyzna jest po kątem sw krzyczy, że płaszczyzny muszą być równoległe.
Mogę taki stożek wykonać w operacji wyciąganie po profilach wtedy jest ścięty i asymetryczny (o taki jaki mi chodzi), następnie go rozcinam ale niestety nie potrafię przekonwertować go na arkusz blachy. Więc mam coś tylko połowicznie.
http://imageshack.us/photo/my-images/23 ... noleg.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/16 ... ierwn.jpg/

pierwszy link pokazuje to co udało mi się zrobić(płaszczyzny są rownoległe )
drugi natomiast pokazuje jak to powinno wyglądać, tylko to jest operacji wyciągniecie po profilach, a musi być jako arkusz blachy by dostać rozwinięcie

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”