Mam problem z tokarką

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#11

Post napisał: CNCRob » 09 sie 2007, 18:12

witam. mam taka sama maszyne i ten sam problem czasem. kolega doniu moze nie powiedzial do konca i widze, ze wszyscy kraza wokol jednego bledu... ta maszyna ma konik napedzany z centralki hydraulicznej i caly czas podczas toczenia jest podawane cisnienie i konik pcha.
sprawdz u siebie czy twoj uchwyt dobrze trzyma, my kiedys musielismy wymieniac uszczelniacze we wrzecionie bo cisnienie przedostawalo sie z jednej komory do drugiej i nie dawalo calej sily na uchwyt. jakie dajesz cisnienia na konik i uchwyt? sprawdz tez jak czeste pompa hydrauliczna ma cykle, u nas byl kiedys wewnatrz pekniety blok pompy i tez bylo zbyt niskie cisnienie.


- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

Tagi:


Autor tematu
doniu
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 4
Posty: 81
Rejestracja: 04 maja 2007, 21:42
Lokalizacja: Danmark

#12

Post napisał: doniu » 09 sie 2007, 18:12

Jeżeli chodzi o płytki to próbowałem różnych (o różnych kształtach łamaczach i promieniach ), twarde szczęki których używam też mają ponacinane ząbki dodatkowe i nawet są podszlifowane delikatnie z tyłu żeby przy dużym cisnieniu (jak się rozejdą ) trzymały na całej długości , musze popróbować z miękimi przegwintowanymi może to przyniesie efekt miękie lepiej trzymią na obwodzie .
Jedno mnie zastanawia robiłem niedawno zlecenie na 100 szt. wykonałem 60 szt. i było ok poszedłem na przerwe po przerwie włączyłem maszyne i zonk :cry: wepchło mi sztuke do połowy , zmniejszyłem parametry odwróciłem płytke (choć nie była mocno zużyta) zrobiłem około 7 szt. i ten sam problem .
Niewiem już czy to może być wina cićnienia czy samego uchwytu ale bardzo mnie to martwi. :cry:

[ Dodano: 2007-08-11, 13:57 ]
Draco pisze: jakie dajesz cisnienia na konik i uchwyt?
na koniu 15-20 atm. a na uchwycie 30-40 atm.
na głównym zegarze skacze wskazówka tak mniejwięcej 5-10 sek. niewiem czy to o ten cykl chodzi?
co jest dziwne? to to że nawet bez podparcia potrafi wepchnąć przy większych parametrach :sad:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”